12 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
zuzana888
2.atestacna praca do juna 2019

Dobry den, pani Paulikova,

pisem za seba aj viacere kolegyne v podobnej situacii. 1. atestac. skusku sme dokoncili cca pred rokom az dvomi (u mna to bol november 2018) a 2. atestacnu pracu sme odovzdali do konca juna 2019. Je pravda, ze v novom zakone nie su prechodne ustanovenia, a aj po uspesnej obhajobe 2. AP do decembra 2019 sa posunieme do 12. plat. triedy az o 5 rokov po datume 1 . at. skusky? Robime teda 2. at. skusku za podmienok, ako sme studium zacali, alebo ho koncime za novych podmienok? Vsetky mame prax 12 rokov a viac. Druha otazka sa tyka uznania kreditov. Od 1.9. budem zamestnana na novej skole - musim opatovne ziadat o uznanie kreditov, a bude mi nalezat priplatok 12%, alebo plati pre vsetky kredity max. priplatok 9%,? Ako mam postupovat, prosim? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Maria Pavlikova
2.atestacna praca do juna 2019

V zákone č. 138/2019 Z. z. v prechodných ustanoveniach v § 90 ods. 1 písm. b) je uvedené, že za druhú atestáciu podľa predpisov účinných od 1. septembra 2019 sa považuje vykonanie druhej atestácie podľa predpisov účinných do 31. augusta 2019. V ods. 3 § 90 je zasa uvedené, že pedagogický zamestnanec, ktorý požiadal o vykonanie atestácie do 31. augusta 2019, vykoná atestáciu podľa predpisov účinných do 31. augusta 2019. Neviem, či stačí citovať paragrafy alebo to potrebujete inak napísať. Čo sa týka kreditového príplatku, bude vhodné, aby ste požiadali nového zamestnávateľa o prehodnotenie Vašich doteraz priznaných kreditov. Podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. kreditový príplatok priznaný pedagogickému zamestnancovi podľa predpisov účinných do 31. augusta 2019 sa považuje za príplatok za profesijný rozvoj a vypláca sa do 31. augusta 2026. Mal by sa uplatniť aj § 14e ods. 8 zákona č. 553/2019 Z. z. a nový zamestnávateľ by mal pokračovať vo vyplácaní uvedeného príplatku.

zuzana888
2.atestacna praca do juna 2019 a posun do triedy 9

Dakujem velmi pekne za odpoved. Atestaciu teda vsetky vykoname podla predpisov platnych do 31.8. 2019, ale co s paragrafom 30, odsek 2, ak vsetky mame len 1 az 3 roky od prvej atestacie a teda sme v triede 8 menej ako 5 rokov. Budeme teda v triede 9 az po uplynuti 5 rokov od 1. atestacie, ci nam zamestnavatel ma uznat triedu 9 hned po vykonani skusky?

par.30 (2) Pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec, ktorý má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa vyžadované pre príslušnú kategóriu alebo podkategóriu a ktorý bol najmenej päť rokov zaradený v kariérovom stupni pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou alebo odborný zamestnanec s prvou atestáciou, sa zaradí do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s druhou atestáciou alebo odborný zamestnanec s druhou atestáciou, ak
a) vykonal druhú atestáciu pre príslušnú kategóriu, do ktorej je zaradený, alebo
b) získal vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa v ďalšom študijnom odbore, ktorý súvisí s
1. výkonom pracovnej činnosti v príslušnej kategórii alebo v podkategórii pedagogického zamestnanca,
2. výkonom pracovnej činnosti v príslušnej kategórii odborného zamestnanca alebo
3. obsahom aprobačných predmetov, ak ide o učiteľa.

Maria Pavlikova
Druhá atestácia a zaradenie do 9. platovej triedy

Ak ste druhú atestáciu nevykonali do 30. augusta 2019, tak sa u Vás uplatní § 30 ods. 2 zákona č. 138/2019 Z. z. presne ako to citujete v otázke. Do 9. platovej triedy Vás zaradia až po piatich rokov od zaradenia učiteľ s prvou atestáciou.

Dušan Topor
Druhá atestácia a zaradenie do 9. platovej triedy

So zaradením do 9. triedy až po 5 rokoch s vami nesúhlasím lebo: v § 90 (prechodné ustanovenia)

(1) Ak ide o pedagogického zamestnanca,b) za druhú atestáciu podľa predpisov účinných od 1. septembra 2019 sa považuje

1. vykonanie druhej atestácie podľa predpisov účinných do 31. augusta 2019,

Dušan Topor
Druhá atestácia a zaradenie do 9. platovej triedy

Nakoľko sa to týka aj mňa som sa do toho viac ponoril a zistil nasledovné:
- Nový školský zákon upravuje atestácie v zmysle že 2 atestáciu môže zamestnanec vykonať až po 5 rokoch od prvej a teda logicky paragraf 30 na to upozorňuje a dá sa vyložiť že: zamestnanec je 5 rokov s 1atestáciou a následne až môže vykonať 2 a logicky kariérne postupuje.
- v prechodných ustanoveniach ako som písal vyššie je že sa po novom za vykonanú atestáciu považuje aj taká ktorá bola vykonaná PODĽA PRAVIDIEL STARÉHO ZÁKONA.
- a to PRAVIDIEL STARÉHO ZÁKONA je dôležité lebo v starom zákone sa píše, že zamestnanec je zaradený do príslušného kariérneho stupňa v momente jej vykonania- teda ma vyšší plat, inak by si predsa atestáciu nikto nerobil...
Inak povedané nový zákon nepredpokladá prítomnosť pg. zamestnancov s 2 at. v 5 ročnom medziobdobí, nakoľko priamo zakazuje jej vykonanie. Umožňuje ľuďom ktorí podali do 31. 8 jej vykonanie aj keď nemajú 5 ročnú pauzu od prvej podľa starých podmienok. A v podmienkach boli povinnosti (predatestačná príprava, zber 30 kreditov, písanie práce a jej obhájenie) a za to bola odmena zvýšenie platu.

lenkakohutova
2.atestačná skúška

Dobrý deň, už ste vykonali 2.atestáciu a posunuli vás do 9.?Alebo musíte čakať 5 rokov?
Vďaka

skolacik
uznanie 2.atestacie

dobrý deň, prosìm Vás chcela by som sa opýtať, 1.atestáciu som ukončila 12.12.2015 a 2.atestáciu 24.1.2019 mala mi byť uznaná 2.atestácia až po uplynutì 5 rokov od prvej atestácie alebo hneď po vykonanì 2.atestácie čiže po 24.1.2019 ďakujem za odpoveď, lebo nijaké prechodné ustanovenie som nikde nenašla že by mi mala byť uznaná až po 5 rokoch od vykonania 1. atestácie

Annina
2. atestácia

link na stránku MŠ. Pomôcka pre aplikačnú prax.
https://www.minedu.sk/data/att/15128.pdf

Andrea Farkasová
Platová trieda

Do akej platovej triedy mám byť zaradená,ak mám SPgS v Levoči,1.atestaciu a VŠ 2.stupns Mgr.ucitelstvo ekonomických predmetov.Som riaditeľkou MŠ

Maria Pavlikova
Platová trieda

Vykonaná atestácia pravdepodobne nadväzuje na ÚSO vzdelanie, a máte byť ako riaditeľka materskej školy zaradená do kariérového stupňa učiteľka materskej školy s prvou atestáciou do 6. platovej triedy.

SylviaMichalekova
2.atestacia

Dobrý deň, som učiteľkou na strednej odbornej škole od 2010.2.atestačnú prácu som odovzdala do 30.06.2019, 1 Atestaciu som vykonala v máji 2016. Chceka by som sa spýtať na Nový školský zákon Ktorý upravuje atestácie v zmysle že 2 atestáciu môže zamestnanec vykonať až po 5 rokoch od prvej a teda logicky paragraf 30 na to upozorňuje a dá sa vyložiť že: zamestnanec je 5 rokov s 1atestáciou a následne až môže vykonať 2 a logicky kariérne postupovať.
- v prechodných ustanoveniach je že sa po novom za vykonanú atestáciu považuje aj taká ktorá bola vykonaná PODĽA PRAVIDIEL STARÉHO ZÁKONA.
- a to PRAVIDIEL STARÉHO ZÁKONA je dôležité lebo v starom zákone sa píše, že zamestnanec je zaradený do príslušného kariérneho stupňa v momente jej vykonania.
Inak povedané nový zákon nepredpokladá prítomnosť pg. zamestnancov s 2 at. v 5 ročnom medziobdobí, nakoľko priamo zakazuje jej vykonanie. Umožňuje ľuďom ktorí podali do 31. 8 jej vykonanie aj keď nemajú 5 ročnú pauzu od prvej podľa starých podmienok. A v podmienkach boli povinnosti (predatestačná príprava, zber 30 kreditov, písanie práce a jej obhájenie) a za to bola odmena zvýšenie platu. Prosím o odborne stanovisko. Dakujem