4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
mariamay
Školský špeciálny pedagóg

Dobrý deň, pani Pavlíková.
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu a Vašu odpoveď k nasledovným otázkam.
Mám ukončené VŠ vzdelanie druhého stupňa - učiteľstvo všeobecno - vzdel. predmetov - náboženská výchova a etická výchova v r. 2003; urobenú rigoróznu skúšku v odbore učiteľstvo náboženstva v roku 2007, 1. atestáciu z náb. vých. na MPC v r. 2012; viac ako 6 rokov pedagogickej činnosti.
V júni 2020 ukončím 2 ročné vzdelávanie na doplnenie kvalifikačných predpokladov v odbore špeciálna pedagogika - učiteľstvo. Prax v špeciálno-pedagogickej oblasti nemám žiadnu. Chcem sa opýtať:
1. Podľa novej vyhlášky ..Od septembra 2020 - Môžem pracovať ako školský špeciálny pedagóg na bežnej ZŠ aj keď nemám žiadnu prax v tejto oblasti? Resp. Môže ma prijať riaditeľ na takúto pozíciu?
2. Ak áno, ako budem zaradená platovo?
3. Bude mi uznaná a v plate zohľadnená 1. atestácia? Doteraz som bola vedená ako učiteľ s 1. atestáciou; učila som na Gymnáziu náboženstvo.
Srdečne ďakujem za odpoveď a Váš čas.

Maria Pavlikova
Školský špeciálny pedagóg

Ako školský špeciálny pedagóg ste nekvalifikovaná. Nespĺňate ani vzdelanie ani požadovanú prax. Ako Vám môže byť započítaná atestácia ? Je na zodpovednosti riaditeľa, či Vás príjme na uvedenú pozíciu.

mariamay
Školský špeciálny pedagóg

Ďakujem za odpoveď. Rozumiem, prečo by som bola nekvalifikovaná - nespĺňam požiadavku 5 ročnej praxe. No nerozumiem, keď píšete, že nemám vzdelanie...áno, momentálne ho nemám, ale od septembra 2020 - Nestačí mať v tomto smere splnenú požiadavku rozširujúceho štúdia - dvojročné štúdium - Vzdelávanie na doplnenie kvalifikačných predpokladov, kde budem mať štátnice z etopédie a psychopédie?
Resp. Mohla by som s ukončeným vzdelaním rozšir. štúdia pracovať na bežnej ZŠ ako špeciálny pedagóg ?.. nie školský špec. pedagóg. Ak áno, je to možné aj vtedy ak v ZŠ nie je špeciálna trieda? Je takýto špec. pedagóg na bežnej ZŠ pedagogický alebo odborný zamestnanec?
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Školský špeciálny pedagóg

Školský špeciálny pedagóg je v súlade s § 19 písm. h) zákona č. 138/2019 Z z. pedagogický zamestnanec. Nie je to učiteľ. Pôsobí na bežnej základnej škole alebo strednej škole. Odpovedám Vám v januári 2020 a neberiem do úvahy vzdelanie, ktoré ešte nemáte.