Vzdelávanie učiteliek materských škôl pokračuje aj počas prázdnin

22.07.2010
Vzdelávanie a výchova

Aj napriek tomu, že letné prázdniny sú v plnom prúde, vzdelávanie učiteliek materských škôl (MŠ) v rámci národného projektu "Vzdelávanie pedagogických zamestnancov materských škôl ako súčasť reformy vzdelávania" pokračuje.

Vzhľadom na vysoký počet záujemcov z radov učiteliek (MŠ) o vzdelávanie v oblasti rozvíjania digitálnych technológií, obsahovej reformy školstva a školského manažmentu a najmä v snahe nekomplikovať plynulosť prevádzky materských škôl v priebehu školského roka, sa tieto vzdelávania realizujú v Prešovskom a Nitrianskom samosprávnom kraji aj počas týchto dní. Absolvuje ich minimálne 130 učiteliek či riaditeliek materských škôl z uvedených krajov.
      
Cieľom vzdelávania je aktualizovať, prehĺbiť a rozšíriť odborné a pedagogické vedomosti i zručnosti potrebné na výkon pedagogickej činnosti u učiteliek, u riaditeliek aj ich riadiace kompetencie.
      
"Veríme, že obsah vzdelávania prítomné učiteľky dostatočne nadchne a podnieti, a tak im čiastočne vynahradí skutočnosť, že sa namiesto pobytu na kúpaliskách v tropických horúčavách rozhodli vzdelávať. Najviac to asi ocenia im zverené deti, ktoré ich učiteľky v ďalšom školskom roku prekvapia novými zaujímavými aktivitami a hrami," informovala TASR Beata Šlahorová z Metodicko-pedagogického centra.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte