4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Daniela Vajková
1-4 ZŠ

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne práce učiteľ ZŠ 1- 4. Mám vyštudovaný odbor šport a rekreácia na pedagogickej fakulte UKF (Ii.supeň Mgr.). Začala som študovať doplňujúce pedagogické minimum. Chcela by som sa opýtať, čo je potrebné k tomu, aby som mohla vyučovať na ZŠ 1-4.
Ďakujem za odpoveď.
Daniela Vajková

Maria Pavlikova
1-4 ZŠ

Kvalifikačné predpoklady na vyučovanie na prvom stupni základnej školy sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 1, 1. diel II. časť a 3. diel II. časť. Doplňujúce pedagogické štúdium je nevyhnutnou podmienkou a následne rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky alebo učiteľstva pre prvý stupeň základnej školy ako je to uvedené napr. v 7. bode uvedenej prílohy.

mikeindiana
(ne)Učiteľ s titulom PhD

Dobry den, prosim vas, vystudoval som klasicku archeologiu a dosiahol titul PhD. Chcel by som ucit dejepis na zakladnej skole. Nazory sa roznia aka cesta k tomu moze viest... Prosim vas ako efektivne by som mal postupovat? DPŠ? Srdecne dakujem

Maria Pavlikova
(ne)Učiteľ s titulom PhD

Vyžadovaným stupňom vzdelanie pre učiteľa základnej školy je v súlade s § 11 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov škôl sú vedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 1. Na vyučovanie dejepisu sú predpísaným vzdelaním podľa uvedenej prílohy 1. diel, III. časť, 12. bod historické vedy. Posúdiť Vašu kvalifikáciu musí v súlade s § 14 zákona č. 138/2019 Z. z. Váš zamestnávateľ, ktorý posúdi zhodu získaného vzdelania s obsahom školského vzdelávacieho programu. Doplňujúce pedagogické štúdium na získanie pedagogickej spôsobilosti na výkon pracovnej činnosti učiteľa a tiež na vyučovanie predmetu dejepis je samozrejmou kvalifikačnou požiadavkou.