2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
LenkaJ910
1. atestácia

Dobrý deň,

chcem sa prosím informovať v nasledovnej veci. Mám vyštudovanú aprobáciu učiteľstvo matematiky a techniky, teraz si ešte dorábam učiteľstvo informatiky. Techniku mi učiť zatiaľ nedali.
1. Otázka:
Ak by som si urobila rigoróznu skúšku z predmetu technika, aj keď je momentálne neučím, ale mám v aprobácii, bude mi uznaná táto rigorózna skúška ako 1. atestácia? (základná škola)

2. Otázka:
Ak by mi to uznali a v budúcnosti by som učila na strednej škole, kde predmet "technika" neexistuje, platila by mi táto 1. atestácia?

Dakujem

Maria Pavlikova
1. atestácia

Vykonaná atestácia v súlade s § 60 ods. 4 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. platí pre príslušnú kategóriu a príslušný stupeň vzdelania pedagogického zamestnanca, v ktorom atestáciu vykonal. Podľa § 59 ods. 4 uvedeného zákona prvú atestáciu možno vykonať najskôr po piatich rokoch od zaradenia do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec. Rigorózna skúška nie je atestácia. Rigorózna skúška v súlade s § 30 ods. 1 písm. c), 3. bod zákona č. 138/2019 Z. z. sa uzná po piatich rokoch od zaradenia do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec, ak bola vykonaná v študijnom odbore, ktorý súvisí s obsahom aprobačných predmetov, ak ide o učiteľa. Rigoróznu skúšku by Vám mali po piatich rokoch uznať.