2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
aja
adaptacne obdobie absolventky

Dobry den, prosim o radu

moja dcera vo februari t.r. nastupila na polovicny uvazok pracovat v MS ako kvalifikovana ucitelka MS( absolventka Bc, pricom nadalej studuje 2.stupen VS) riaditelka jej pri nastupe urcila polrocne adaptacne obdobie. Bez vyhrad na pracu jej koncom maja zmenila adaptacne obdobie na rocne so slovami, ze sa zmylila. Kedze dcere nepredlzila zmluvu platnu do 31.7.2012 (nedostatok financii pre polovicny uvazok), nevie, ako ma pokracovat. U noveho zamestnavatela ma zacat nove rocne adaptacne obdobie, alebo ma nastojit na ukonceni adaptacneho, alebo.... prosim poradte. dakujem.
 

 

z.duchonova
Adaptačné vzdelávanie

Adaptačné vzdelávanie trvá spravidla jeden rok, najmenej však 3 mesiace. Zákon č. 390/2011, paragraf 36 ods. 4 zjednodušuje ukončovanie adaptačného vzdelávania, a to spôsobom alebo formou, ktorú určuje riaditeľ školy.
O ukončení adaptačného vzdelávania sa vyhotovuje protokol, ktorý podpíše predseda skúšobnej komisie a ďalší členovia skúšobnej komisie a pedagogický zamestnanec zamestnanec.
Počas absolvovania adaptačného vzdelávania, patrí pedagogickému zamestnancovi príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca.
V prípade ak sa Vašej dcére nepodarí dohodnúť sa s jej terajším zamestnávateľom a neukončí adaptačné vzdelávanie do 31.7.2012, u nového zamestnanca musí začať adaptačné vzdelávanie znova.