5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Wika
adaptačné vzdelávanie

Dobrý deň prajem, od 1.marca chceme prijať do prac.pomeru asistentku učiteľa,(spĺňa požiadavky stredoškolské vzdelanie s maturitou +doplnene kvalifik. vzdelanie pre asistentov učitela) ktorá už na našej škole bola zamestnaná 7 mes. cez projekt. Nebola však zaradená do adaptačného vzdelávania ako začinajuci pedagogický zamestnanec. Chcem sa spýtat, ci ju teraz mame zaradit do kategorie začinajuci pedagogický asistent, 7.plat.trieda + 6% priplatok, alebo do plat.triedy 8 ako samostatný pedagogický asistent? Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie

Váš asistent učiteľa nebol začínajúci (§ 27 ods. 3 zákona č. 317/2009 Z. z.), po 7 mesiacoch - asi je najvyšší čas ho zaradiť do adaptačného vzdelávania a do kategórie začínajúci asistent. Aké kvalifikačné vzdelávanie pre asistentov absolvoval ? Kontinuálne ? To môže v súlade s § 35 ods. 9 zákona až po šiestich mesiacov pedagogickej praxe. Podmienku doplňujúceho pedagogického štúdia ste mu dali ? Alebo to má to kvalifikačné vzdelanie?

Wika
Adaptačné vzdelávanie

Nasa buduca asistentka ma vzdelávanie s nazvom: Kvalifikacne vzdelavanie pre vychovavatelov a pedag.asistentov v skolach a skol.zariadeniach, ktore ukoncila 18.9.2015 obhajobou pisomnej zaver. prace. Je potrebne este nejake dalsie doplnujuce studium? Dakujem.

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie

Adaptačné vzdelávanie je povinná absolvovať v dĺžke 3 mesiace a doplňujúce pedagogické štúdum má nahradené kvalifikačným vzdelávaním, tak ho už nemusí absolvovať.

Wika
adaptacne vzdelavanie

Dakujem pekne