4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Soltysova M
adaptačné vzdelávanie

Dobrý večer,

chcela by som sa informovať o možnom adaptačnom vzdelávaní. Po ukončení vysokoškolského vzdelávania na Pedagogickej fakulte som 5 mesiacov pôsobila v rámci absolventskej praxe na pozícii vychovávateľ. Pred časom sa mi však naskytla príležitosť pracovať v MŠ, ktorú som, samozrejme, neodmietla. Preto by som sa chcela opýtať, ako to je s adaptačným vzdelávaním v prípade, že materská škola v ktorej momentálne pôsobím je zriadená len ako poldenná prevádzka a ja som jej jedinou učiteľkou. Je v tomto prípade adaptačné vzdelávanie vôbec možné?

Za odpoveď a ujasnenie skutočností vopred ďakujem. Šoltýsová.

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie

Adaptačné vzdelávanie je povinný absolvovať každý začínajúci pedagpogický aj odborný zamestnanec bez ohľadu na počet kolegov. Bližšie o adaptačnom vzdelávaní sa dozviete z § 36 zákona č. 317/2009 Z. z. Vo Vašom prípade uvádzajúcim zamestnancom bude pravdepodobne riaditeľka školy, ale to nič nemení na skutočností, ža adaptačné vzdelávanie je potrebné absolvovať. Po absolvovaní adaptačného vzdelávania, v prípade, že ste kvalifikovaná, budete samostatná učiteľka a aj keby ste menili zamestnávateľa, budete to mať "za sebou".

Soltysova M
A aký je ďalší postup v

A aký je ďalší postup v prípade, že materská škola riaditeľku momentálne nemá a ja som poverená jej dočasným riadením do odvolania?

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie

Ak ste začínajúca učiteľka bez uvádzajúcej učiteľky a ste poverená vedením materskej školy do odvolanie, ospravedlňujem sa, ale nemám čo k tomu dodať. Zbytočne je písať, čo všetko sa porušilo.