3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Zuzana T.
Adaptačné vzdelávanie - spätná platnosť

Dobrý deň, prosím Vás veľmi pekne o radu, ako mám postupovať keď :
učiteľka počas štúdia na vysokej škole učila 2 roky na základnej škole anglický jazyk (počas štúdia na vysokej škole nemohla za základnej škole absolvovať adaptačné vzdelávanie, vysokú školu aj prácu učiteľky ukončila v 6/2002), po ukončení vysokej školy pracovala 13 rokov ako lektorka anglického jazyka, v 11/2015 nastúpila k nám na školu ako učiteľka anglického jazyka a bola zaradená ako samostatný učiteľ. Teraz som zistila, že mala byť zaradená ako začínajúci učiteľ a absolvovať adaptačné vzdelávanie . Ako mám prosím Vás postupovať ? ( neviem, či ma mzdový program pustí spätne do 11/2015 )
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a radu
Zuzana T.

Maria Pavlikova
Adaptačné vzdelávanie - spätná platnosť

Nie je dôležité, či Vás mzdový program spätne pustí, ani to nie je potrebné, pretože, ak pani učiteľka nebola zaradená v kategórii začínajúca, tak to nebudete do programu predsa natvrdo zadávať. Nezodpovedalo by to pravde. Dôležité je ako bola v skutočnosti zaradená. Napíšte, kedy pani učiteľka skončila vysokú školu a akú, prípadne celú kvalifikáciu na vyučovanie cudzieho jazyka, kedy získala dva roky pedagogickej praxe.

Zuzana T.
Adaptačné vzdelávanie - spätná platnosť

Dobrý deň, ospravedlňujem sa, že sa ozývam tak neskoro, ale bola som PN, pani učiteľka v 6/2002 ukončila Prešovskú Univerzitu - Filozofickú fakultu - v študijných odboroch :
- anglický jazyk a
- ekonomika a manažment podniku v špecializácii personálny mamažment.
Počas štúdia od 11.10.1999 - 30.06.2000 a 3.9.2001 - 30.06.2002 pracovala na základnej škole na druhom stupni ako učiteľka anglického jazyka ( bola zaradená podľa 249/1992 do 08 tarifnej triedy a 01 platového stupňa ). Po ukončení vysokej školy pracovala 13 rokov ako lektorka anglického jazyka.
Ďakujem veľmi pekne.
Zuzana T.