3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Elka
akreditované vzdelávanie

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť.
Môžem sa zúčastniť akreditovaného vzdelávania, ak ho nemáme v ročnom pláne kontinuálneho vzdelávania? Vzdelávanie je v sobotu, takže nepotrebujem uvoľnenie z práce. Môžem sa ho zúčastniť a na nasledujúci školský rok si ho napísať do ročného plánu? Aký je postup, keď mám o to školenie záujem? Môže mi ho potom pani riaditeľka neuznať a nedovolí mi ho napísať do ročného plánu? Mám začínajúcu kolegyňu, ktorá pracuje už 6 mesiacov. Môže sa ona zúčastniť vzdelávania?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Akreditované vzdelávania

Podľa § 35 ods. 8 zákona č. 317/2009 Z. z. za kontinuálne vzdelávanie zodpovedá riaditeľ, ktoré koordinuje podľa ročného plánu kontinuálneho vzdelávania. Ak sa zúčastníte akreditovaného kontinuálneho vzdelávania, ktoré nebude zaradené v pláne kontinuálneho vzdelávania, môže nastať situácia, ža získané kredity Vám riaditeľ neuzná. Preto je potrebné, aby Vaše vzdelávanie bolo zaradené do plánu kontinuálneho vzdelávania. Plán kontinuálneho vzdelávania je otvorený dokument a môže sa v priebehu roka dopĺňať a meniť. Po šiestich mesiacoch pedagogickej praxe sa môže pedagogický zamestnanec kontinuálne vzdelávať, ale najskôr by mal úspešne ukončiť adaptačné vzdelávanie.

Marta Vidova
Plán kontinuálneho vzdelávania - otvorený dokument

Pekný deň prajem, riaditeľ mi tvrdí, že on vypracúva na daný rok plán kontinuálneho vzdelávania a tvrdí, že preňho nie je otvorený dokument. Kde je prosím Vás presne dané, že je to otvorený dokument? Pretože tiež mám záujem o vzdelávanie, ktoré nemám zahrnuté v pláne kont.vzdelávania, avšak mi neustále tvrdí, že už sa to v tomto roku nedá.. nakoľko plán už je vypracovaný. Môžem poprosiť o link, kde sa uvádza, že je to otvorený dokument? Ďakujem