5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
učiteľka učiteľka
Aktualizacne vzdelavanie

Dobrý deň,
ako postupovať, ak sa učiteľovi nepodarí nazbierať počas 2 rokov 20 hod. aktualizacneho vzdelávania napr. z dôvodu zmeny zamestnávateľa, a i.? Je povinne absolvovať 20 h.?
Ak absolvujem inovačné vzdelávanie v r. 2021 a nemôžem si uplatniť nárok na príplatok zaň,keďže kredity sa preplácajú do 2026,ako dlho mi budú vyplácané % za profesijný rozvoj po roku 2026- do roku 2028 alebo 2033?
Vedúci pedagogický zam. je len RS. jeho zastupca?
Ďakujem!

Maria Pavlikova
Aktualizačné vzdelávanie

Ak sa Vám v súčasnosti vypláca príplatok za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. vo výške 12 %, tak príplatok za profesijný rozvoj podľa § 14e uvedeného zákona sa Vám bude vyplácať na základe Vašej žiadosti najskôr od 1. 9. 2026 po dobu siedmich rokov.

učiteľka učiteľka
Vzdelavanie

Ďakujem za odpoveď.

Chcem sa ešte informovať vo veci aktualizacneho vzdelávania učiteľov. Musí učiteľ povinne absolvovať 20 h. tohto vzdelávania za 2 roky? Upravuje rozsah vzdelavania legislatíva? Ďakujem.

Yellow
výučba Anj

Dobrý deń,

zaujímalo by ma, akú školu si musím dorobiť, ak by som chcela učiť Anj na základnej škole prvý aj druhý stupeń. Mám štátnicu z Anj a strednú pedagogickú školu plus pôsobila som 20 rokov v anglicky hovoriacej krajine.

Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
výučba Anj

Vyžadovaným stupňom vzdelania pre učiteľa základnej školy je v súlade s § 11 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. najmenej vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.