2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
alčaalča
alčaalča

Dobrý deň.
Máme zamestnankyňu, ktorá tri mesiace bola na PN, potom mala 5 dní dovolenku, 2 dni pracovala a znova išla na PN.
Chcela by som poprosiť o odpoveď, či počas PN, kedy sa po 100 dňoch kráti dovolenka o 1/12, a za každých ďalších 21 pracovných dňoch znova o 1/12, či sa pripočíta aj tá predchádzajúca PN, keďže to bol krátky interval medzi dvoma PN alebo sa bude počítať len tá druhá PN na krátenie dovolenky?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
alčaalča

Nárok na dovolenku a krátenie dovolenky sa určuje za každý kalendárny rok zvlášť. Krátiť dovolenku budete v súlade s § 109 Zákonníka práce. od januára do decembra sčitujete všetky neodpracované dni, pre ktoré možno krátiť dovolenku. U Vás to bude práceneschopnosť, prípadne ošetrovné. Ak je medzi jednotlivými PN krátke či dlhé prerušenie, sčitujú sa.