5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Ivana Rýgerová
Anglický jazyk pre 1.stupeň
Ivana Rýgerová
AJ

Dobry den, poradite prosim kde si dorobit AJ pre 1.stupen? Mam vystudovane primarne vzdelavanie a chcela by som ho doplnit aj o AJ. Na MPC ho neposkytuju. Dakujem

Iiif
AJ na 1.stupni

Dobrý večer, pani Rýgerová, mám rovnaký problém. Dopátrali ste sa, prosím, niekde k odpovedi? Ďakujem

Ingrid Latkova
Anglický jazyk pre 1.stupeň

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Vyštudovala som učiteľstvo anglického jazyka pre 2. stupeň ZŠ a stredné školy. Učila som AJ 5 rokov na strednej škole, momentálne som na materskej dovolenke. Chcem sa spýtať, či by som bola považovaná za kvalifikovanú učiteľku AJ na 1. stupni, v prípade, že by som si dorobila rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky. Vopred ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Anglický jazyk pre prvý stupeň základnej školy

Kvalifikačné predpoklady pre pedagogických zamestnancov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1. Pre učiteľov prvého stupňa základnej školy v časti III. Rovnaká kombinácia vzdelaní, ktoré uvádzate v otázke tam uvedená nie je, ale podľa môjho názoru, ak absolvujete rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky, budete kvalifikovaná učiteľka pre prvý stupeň základnej školy a na základe predchádzajúceho vzdelania ste kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka, tak budete kvalifikovaná učiteľka pre prvý stupeň základnej školy, vrátane anglického jazyka.