5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Marcela Machavová
Anglický jazyk - štátna skúška + matematika

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by som mohla vyučovať anglický jazyk, ak mám štátnu skúšku z AJ na úrovni B2 z roku 2012 z Jazykovej školy Golianova 68 v Nitre a urobila by som si pedagogické minimum. Viem, že po zmenách v akreditácii nie sú niektoré jazykové školy uznané.

Tiež by som sa chcela opýtať, či by som ako vyštudovaný ekonóm mohla vyučovať matematiku, ak som z nej mala skúšky na VŠ. Vopred ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Anglický jazyk - štátna skúška + matematika

Vyštudovaný ekonóm mal určite skúšky z matematiky počas štúdia. Ak ste mali aj štátnice z matematiky, tak po absolvovaní DPŠ by ste mohli tento predmet vyučovať. Ak ste vykonali štátnu skúšku z cudzieho jazyka na štátnej jazykovej škole, tak by ste mohli vyučovať aj cudzí jazyk.

monkey
DPŠ - učitelstvo na ZS

Dobrý večer, prosím o radu..mam ukončený II. stupeň vysok. vzdelania v odbore Ošetrovateľstvo a rada by som učila na ZŠ....možem učit napr. biológiu? ...k tomu potrebujem Dpš....ale keby som chcela učiť angličtinu tak by som potrebovala nie dpš ale štátnu skúšku z jazyk.školy???...alebo ak predmety by som ešte mohla na ZS vyučovat???..dakujem

monkey
Školská sestra

ešte jedna otázočka...ako je to s pozíciou Školská sestra???....bude to reálne aj v praxi na školách???..ďakujem

Maria Pavlikova
DPŠ -učiteľstvo na ZŠ a školská sestra

Kvalifikačné predpoklady pre výchovno-vzdelávaciu činnosť učiteľov na základnej škole sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. v prvom diele v druhej a tretej časti. Ak je tam uvedené Vaše vzdelanie, tak ste kvalifikovaná. Nájdete tam aj kvalifikačné predpoklady na vyučovanie cudzích jazykov.