5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Kika20
asistent učiteľa

Prajem pekný večer, chcela by som sa opýtať, či asistent učiteľa po skončení vyučovania v danej triede môže mať do konca pracovnej doby doplnenú pracovnú náplň ako dozor na obede, respektíve odprevádzanie žiakov na obed, do Škd, aj dozor v Škd ( dozor v poobednom záchyte ???) . Môže byť jeho pracovný čas od 7:00 do 15:00hod vrátane prestávky na obed??? Ďakujem za odpoveď.

Kika20
asistent učiteľa

Prajem pekný deň,ešte sa chcem spýtať na pracovný čas asistenta. Viem, že asistent kopíruje úväzok učiteľa. Avšak, ak v danej triede vyučuje viac učiteľov, asistent pridelený do tejto triedy je na každej hodine, bez ohľadu, či triedny učiteľ má voľnú hodinu , veď je pridelený žiakom. Počas vyučovania sú v triedach pri učiteľoch a poobede idú tieto deti do ŠKD . Môžu tam pokračovať vo svojej priamej práci aj asistenti? aby sa doplnil ich týždenný pracovný čas do 37,5hod ? Alebo odchádzajú po skončení vyučovania. Môže sa asistentom nastaviť v pracovnom poriadku ich priamu činnosť (keďže sa u nás venuje prevažne priamej činnosti)na 7 hodín denne vrátane prestávky na obed a 1hod nepriamej činnosti doma.Veľa sa o tom hovorí, v legislatíve je len to, že asistent kopíruje úväzok učiteľa a tak to má každá škola inak. Učiteľ má priamu prácu stanovenú v pracovnom poriadku , aj nepriamu prácu doma( napr. aj príprava na vyučovanie).

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

V podstate v otázke ste si aj trochu odpovedali. Viem, že Vás nepoteším mojou odpoveďou, ale ja Vám môžem poradiť pri posudzovaní kvalifikačných predpokladov a rámcovo aj v pracovno-právnych vzťahoch, ale vzťahy na pracovisko, rozpis prác, dozorov a obsah pracovného poriadku je vecou riaditeľa školy. Akýkoľvek môj názor nemôže byť určujúci pre Vášho zamestnávateľa.

Kika20
asistent učiteľa

Ďakujem pekne za odpoveď , len som chcela vedieť ako to je s odchodom z práce. Ak to rozhodne riaditeľ, respektíve to bude uvedené v pracovnom poriadku, je to ok? Neporušuje sa žiaden zákon . Kopírovanie úväzku učiteľa , neznamená odchod z práce ako učiteľ, resp. voľné hodiny ako učiteľ. Ďakujem .

Domca131
asistent učitela

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, či aj asistent učiteľa píše denné výchovno-vzdelávacie plány? resp. kde v zákone môžem hľadať informácie k tejto oblasti.
Ďakujem