5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Meska
Asistent učiteľa na 0,50 úväzku

Dobrý deň, chcem sa opýtať, keď má asistent učiteľa odučiť 23 hodín týždenne ako mám do zmluvy dať 12 hodín alebo 11,50 keď máme schválené prostriedky na 0,50 úväzku? Lebo, keď dám 12 hodín týždenne nebude sedieť v platovom dekréte 0,50 úväzku, bude to trošku viac. Potom to vyjde 0,52 úväzku. Ako to mám zadať, aby to bolo správne? A v pracovnej zmluve môže mať 11,5 hodín? Čo 0,5 hodiny odučí a pôjde preč?
Ďakujem...

dagmara54
Vychovavatel v ŠK

Dobry den pani Pavlikova ,chcela by som pracovat ako vychovavatelka v ŠK alebo asistent ucitela ,chcela som absolvovať pomaturitne 2r.studium na str.pedag.skole . Mam VŠ 1.stupna ekonomia a manazment v podnikani.Z Vašich odpovedi mi vychadza ,ze by som mohla absolvovat aj doplnkove pedagogicke studium pre asistentov ucitela.Je to tak spravne?Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Vychovávateľ v ŠKD

Môžete absolvovať aj doplnkové pedagogické štúdium pre asistentov učiteľa. Je to taká náhrada bez budúcnosti. Je potrebné absolvovať riadne pomaturitné štúdium so zameraním na vychovávateľstvo a pod. alebo vysokoškolské štúdium s konkrétnym zameraním.

Drahomíra 72
Prax

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu pre započítanie mojej praxe. Som učiteľka v materskej škole s vysokoškolským vzdelaním prvého stupňa, ktoré som ukončila v roku 2014 a hneď po jeho ukončení som začala učiť v MŠ. Pred štúdiom predškolskej pedagogiky som počas rodičovskej dovolenky aj mimo nej som 8 rokov pracovala na základe katechetickej misie ako učiteľka náboženstva bez vysokoškolského vzdelania, keďže bolo to v čase, keď legislatíva umožňovala takto na základe katechetickej misie vykonávať túto prax. Potvrdenie o tejto praxi mi bývalý zamestnávateľ vystavil. Potom som ešte bola zamestnaná, ale nevykonávala som pedagogickú činnosť a bola na rodičovskej dovolenke spolu ďalších 12 rokov. Z toho plynie niekoľko otázok.
1. Môže mi zamestnávateľ uznať pedagogickú prax, ktorú som vykonávala bez VŠ vzdelania v dobe, ktorá to dovoľovala riadne 3/3, alebo iba ako nepedagogickú, keďže nebola podložená riadnym vysvedčením?
2. Môže mi zamestnávateľ zarátať ostatnú moju nepedagogickú prax ako 2/3 pedagogickej praxe?
Ďakujem veľmi pekne za Váš čas a odpoveď.

Maria Pavlikova
Prax

Ak ste vykonávali pedagogickú prax, hoci bez patričného vzdelania, jedná sa o pedagogickú prax, ktorú Vám má zamestnávateľ započítať v plnom rozsahu. Ostatnú nepedagogickú prax Vám môže zamestnávateľ uznať v rozsahu podľa toho, či má podobný charakter ako pedagogická prax alebo nie. Podľa môjho názoru žiadna prax nemá podobný charakter ako pedagogická prax, to však neznamená, že ju zamestnávateľ nemôže započítať v nejakom pomere alebo plne alebo nezapočítať vôbec. Ak Vám započíta nepedagogickú prax napr. 2/3 nenazýva sa to pedagogická prax, ale ostatná započítaná prax. Do ostatnej započítanej praxe sa započítava plne aj doba starostlivosti o dieťa v súlade s § 6 ods. 4 písm. c) a ods. 5 zákona č. 553/2003 Z. z., najviac šesť rokov.