7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Cipicek31
Asistentka učiteľa výpoveď počas letných prázdnin

Dobrý deň, prosím Vás o radu, pretože nech hľadám kdekoľvek, tak neviem nič nájsť. Pracujem ako asistentka učiteľa na základnej škole, cez projekt inklúzia. Moja zmluva bola najprv na 1 rok, a teraz len na 7 mesiacov, a končí mi 31.7.2019. Je to v poriadku? Však zákon o pedagogických zamestnancoch najnovšie hovorí, že sa musí učiteľ zamestnať najmenej na 12 mes. z dôvodu aby učiteľov neprepúšťali z práce počas letných prázdnin a potom ich znovu prijjímali v septembri. Myslíte, že sa to vzťahuje aj na asistenta cez projekt? Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Asistentka učiteľa výpoveď počas letných prázdnin

Nepoznám Váš projekt. Zákon č. 317/2009 Z. z. v § 11b hovorí, že pracovný pomer na dobu určitú s pedagogickým zamestnancom možno dohodnúť najkratšie do 31. augusta. Myslím, že to platí aj pre pedagogického asistenta. Potom budete mať problém s dovolenkou a budú Vám dávať neplatné voľno. Asi preto to zamestnávateľ takto riešil, aj keď súhlasím, že sa porušuje zákon.

Cipicek31
výpoveď počas letných prázdnin

Dobrý deň, ďakujem Vám za odpoveď, áno podľa mňa to takto urobili za tú dovolenku, no porušiť zákon sa nesmie, spoliehajú sa na to, že o tom neviem. tak mi dajú neplatené voľno a hotovo, prípadne pôjdem na PN, alebo si tam dám P-čka. okrem toho posledný týždeň sa už v auguste robí, takže pokryť tých pár dní nebude problém. Takéto jednanie sa nerobí, hlavne v školstve, však škola má ísť príkladom!!!

Jaruss
Suhlasim

Cipicek toto iste aj mne a horsie . Pracujem v škole rok a pól a mám na dobu určitú do konca júna 2019. A tiež som dopadla že nemám vykrite prázdniny .V septembri nastupujem do inej špeciálnej školy ako pedagogicky asistent a to nemám projekt . Otázka na pani Máriu ,riaditeľka z inej školy si má zavolala a myslite že môže mi ona už pokryť tie letné prázdniny ? Za odpoved Dakujem

Maria Pavlikova
Súhlasím

Ktoré letné prázdniny máte na mysli ? Snáď nie júl, august 2019. Ako by Vám ich pokryla ? A čo by ste v škole asi robili ? Upresnite otázku.

Jaruss
Zmluva

Dovoluje zákon že mi zamestnávateľ ponúkne zmluvu od 1jula podpísanou mnou ale s nástupom do prace v septembri ?

Maria Pavlikova
Zmluva

Samozrejme, môžete byť len rada, že máte zabezpečený pracovný pomer.