4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Mária Romanová
Atestácia

Dobrý večer pani Pavlíková,
7.7.217 som vykonala druhú atestáciu na základe zozbieraných kreditov, ale 10 rokov praxe som nemala, čo vtedajší zákon umožňoval. V platovom dekréte v roku 217 aj 2018 som teda mala zaradenie, ako ped.zamestnanec s druhou atestáciu. Avšak potom sa zákon zmenil a stojí tam, že druhú atestáciu si môže urobiť ped.zamestnanec, ktorý je 5 rokov vedený ako ped.zamestnanec s prvovu atestáciu. Následne k tejto zmene mi môj zamestnávateľ stopol doteraz priznavaného funkčného platu. Stopol ho 30.08.2019.
Je tento postup správny? Nespadám do nejakej výnimky? Veď predsa....som tú druhú atestáciu robila v 2017....môže mi na ňu niekto stiahnuť?

Maria Pavlikova
Atestácia

Ak si ste vykonali druhú atestáciu 7. 7. 2017, tak od 8. 7. 2017 vás zamestnávateľ zaradil do kariérového stupňa učiteľ s druhou atestáciou a tak máte byť zaradená do dnešného dňa a naďalej. Na zmenu platu - stopnutie platu nebol žiadny dôvod a bol to nesprávny postup. Vo Vašom prípade netreba žiadnu výnimku. V § 30 ods. 2 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. je uvedené, že do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s druhou atestáciou sa zaradí po piatich rokoch od zaradenia do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou, ale to nie je Váš prípad. Požiadajte zamestnávateľa o zjednanie nápravy a písomné zdôvodnenie jeho postoja. Ak nezjedná nápravu, obráťte sa v súlade s § 14 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. na okresný úrad v sídle kraja o stanovisko.

Zsu4
tarifný plat

Dobrý deň. Som učiteľka v mš. Mám záujem koľko je tarifný plat riaditeľky ked mám PaedDr. a 1. atestáciu , a 10 rokov prax. Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Zsu4

Neuvádzate žiadne podstatné údaje na zaradenie do kariérového stupňa, z ktorého sa odvíja platová trieda a následne tarifný plat. Tarifné platy, tzv. platová tabuľka je bežne dostupná a je uvedená aj na stránke ministerstva školstva.