4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Ivana Vargová
Atestácia

Dobrý deň.
Prosím vás o radu.
Pracujem v MŠ, už 10 rokov som radená ako samostatný pedagogický zamestnanec, som v platovej triede 7.
Mám vyštudovaný druhý stupeň VŠ, program učiteľstvo pre primárne vzdelávanie , v odbore predškolská a elementárna pedagogicka.
Do konca júna by som chcela absolvovať 1. atestáciu, bude mi uznaná? Keďže som radená v platovej triede 7.
Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Atestácia

Dobrý deň,
ste kvalifikovaná (samostatná) učiteľka materskej školy na úrovni vysokoškolského vzdelania druhého stupňa, čomu prislúcha zaradenie do 7. platovej triedy. Keďže spĺňate podmienku piatich rokov zaradenia v kariérovom stupni samostatná učiteľka, môžete vykovať prvú atestáciu a následne Vás zaradia do 8. platovej triedy ako učiteľku s prvou atestáciou.

Ivana Vargová
Zákon

Dobrý deň.
Prosím vás a môžem sa opýtať?
Podľa akého zákona, paragrafu môžem napísať žiadosť o uznanie príplatku za prvú atestáciu?
Kolegyňa vykonala prvú atestáciu v januári a chce si podať žiadosť o jej uznanie a následné vyplácanie, len neviem, presne podľa ktorého zákona ju môžeme napísať a ako presne by mala znieť.
Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Zákon

Dobrý deň,
žiadosť o uznanie atestácie nie je potrebné písať. Nevypláca sa príplatok, ale po piatich rokoch od zaradenia do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec a vykonaní prvej atestácie a predložení osvedčenia, pedagogický zamestnanec postúpi do vyššej platovej triedy. Ak pedagogický zamestnanec spĺňa zákonné podmienky na jej uznanie, zamestnávateľ ju uzná podľa § 30 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. Ak chcete predsa písať žiadosť uveďte citáciou uvedeného paragrafu.