2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Mgr.Lucia Kuľhová
Čerpanie dovolenky

Dobry vecer.
Po nastupe do prace mi po rodicovskej dovolenke a takmer rocnej PN ostalo vela dovolenky. Do plneho tyzdenneho uvazku mi chyba par hodin, tak si ich musim dozastupovat,co uz je mesacne vela a som v praci od rana a potom poobede kedze som vo vychove,takto aj 3 dni po sebe. Chcela som odratat tie dni dovolenky,aby som nemusela tolko zastupovat a zaroven ju mohla vycerpat ale vraj sa to neda koli edupage...ked som vedena,ze som na dovolenke,memozem poobede zapisat do tr.knihy v skd a nemam narok na obed. Da sa vyvcepat aj pol dna dovolenky a pol dna budem v praci? V skd? Da sa to v tom elekt.systeme nejako upravit? Vedenie tvrdi,ze to nevedia takto urobit. Na jednej strane mam vela volna a nemam ho extra ako cerpat a na druhej strane musim byt v praci a zastupovat,aby som si doplnila uvazok.
Este jedna otazka: Ak mam celuy tyzden dovolenku musim si aj za ten tyzden tzv.doplnit uvazok? Alebo iba za zvysne 3? Dakujem velmi pekne

Maria Pavlikova
Čerpanie dovolenky

Dobrý deň,
absolútne mi nie je zrozumiteľná Vaša pracovná doba a dopĺňanie úväzku, čo vlastne nevadí, lebo k organizácii práce na Vašej škole ja nemám kompetencie sa vyjadrovať. Čo sa týka čerpania dovolenky, Zákonník práce neumožňuje čerpať dovolenku ani po pol dňoch a už vonkoncom nie po hodinách. V tomto má zamestnávateľ pravdu. Ak si čerpáte týždeň dovolenky, tak nechodíte do práce a nič si nedopĺňate.