2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
eista
Cerpanie nahradneho volna

Dobry den, potrebovala by som sa poradit ohladne nahradneho volna. Vedenie nam dava hodinu nahradneho volna za oducenu nadcasovu hodinu co je v poriadku.
Co si chcem overit je, ci je poriadku to, ze v pripade, ze chceme cerpat nahradne volno v den riaditelskeho volna alebo pocas vianocnych sviatkov, tak nam vedenie tvrdi, ze aj za den ked by sme mali normalne oducit napr. 5 hodin musime mat nadrobenych 7.5 hodiny lebo taky je pracovny cas. Vedenie nam pri tom normalne umoznuje po oduceni hodin pracovat a pripravovat sa z domu.
Je to naozaj v poriadku, ze si pri 23 hodinovom uvazku na zakladnej skole musim nadrobit 37.5 hodiny ak by som chcela napriklad cerpat tyzden nahradneho volna? Dakujem

Maria Pavlikova
Cerpanie nahradneho volna

V školách majú rôznu úpravu čerpania náhradného voľna za prácu nadčas. Niektorí riaditelia vyžadujú toľko hodín nadčasu, koľko má učiteľ v ten deň odučiť, niektorí určujú, že za deň náhradného voľna je potrebné 7,5 hod. Zákon to striktne neurčuje. Ak v bežný deň nemusíte byť v škole 8/7,5 hod, ale len podľa konkrétneho rozvrhu, tak aj v deň čerpania náhradného voľna potrebujete toľko hodín nadčasu, koľko by ste v ten deň mali odučiť. je jedno, či ide o voľno počas prázdnin alebo iba keď si čerpáte náhradné voľno v týždni. Nie je príliš dobré riešenie, raz tak a inokedy inak. To je moje stanovisko, Vy sa musíte prispôsobiť tomu, ako to máte upravené v pracovnom, prípadne v mzdovom poriadku.