6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
gabici
Čerpanie NV

Dobrý deň. V niektorých odpovediach na nadčasové hodiny sa píše, že nový zákon takmer nič nemení. Ale- doteraz sme čerpali náhradné voľno v takom počte vyučovacích hodín, aký sme v daný deň mali odučiť (prevažne 4 alebo 5 hodín). Dnes nám ale bolo oznámené, že v prípade celodenného volna to budeme musieť pokryť 7,5h náhradného volna. To je dosť veľká zmena, nemyslite?
Dakujem vopred za vyjadrenie.

Maria Pavlikova
Čerpanie NV

Vo všetkých odpovediach píšem, že nadčasy a preplácanie nadčasov a čerpanie náhradného voľna sa v zákone od 1. 1. 2022 nič nezmenilo. To, čo píšete zmenilo vedenie Vašej školy a odo dnes, resp. odvčera, nie od 1. 1. 2022 a za to ja nemôžem. Zmena je to veľká a je to ale netypické. Ak to máte upravené v pracovnom poriadku alebo inom vnútornom predpise a zástupcovia zamestnancov s tým súhlasili, musíte to rešpektovať. Nevyplýva to zo žiadneho právneho predpisu. Táto odpoveď platí aj na otázku, ktorú ste vsunuli do inej otázky.

gabici
Čerpanie NV

Pani Pavlikova, veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu odpoveď. Nám totiž spomínané zmeny v čerpaní NV boli sprostredkované ako zmeny vyplývajúce z tohto zákona.

Katarína Valovičová
Čerpanie náhradného voľna

Dobrý deň, prosím Vás o rodu ohľadom čerpania náhradného voľna.
Vo štvrtok učím 6 hodín, potrebovala som si zobrať 3 hodiny voľno, tak som sa s RŠ dohodla že si odučím 3 vyučovacie hodiny, a zoberiem 3 hodiny náhradného voľna. V piatok som nastupovala na dovolenku. RŠ mi oznámila že si musím zobrať nie 3 ale 5 hodín náhradného voľna, aj za prácu na doma ( 2 hodiny), keďže v piatok mám dovolenku a nebudem sa pripravovať na vyučovanie. Je to správny postup? Ja sa predsa budem pripravovať ale nie na piatok ale na pondelok. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Čerpanie náhradného voľna

Ak dobre rozumiem Vašej otázke (prečítala som si ju štyrikrát), tak jej vlastne nerozumiem a stretla som sa s takýmto postojom prvýkrát. Ak namiesto 6 hodín odučíte tri hodiny, tak potrebujete tri hodiny náhradného voľna, aby ste splnili počet hodín, ktoré ste mali odučiť. Čas, ktorý je určený na ostatné činnosti s výchovno-vzdelávacou činnosťou sa nepočíta ako nadčas nikdy a ani sa naň nepotrebujú nadčasové hodiny ani nič podobné.

Katarína Valovičová
Čerpanie náhradného voľna

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.