2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Andrea 9977
Chcem učiť 1. stupeň ZŠ

Chcela by som poprosiť o radu ... v hlave sa už dlhší čas pohrávam s myšlienkou, že by som veľmi rada učila na 1 stupni ZŠ (deti mám veľmi rada a viem že táto práca by ma veľmi bavila) len problém je v tom, že Bc. mám vyštudované v odbore sociálna práca a Mgr. v odbore verejná správa, oba odbory som študovala na Pedagogickej fakulte.
Vedeli by ste mi prosím poradiť čo by som v tomto prípade mohla robiť? Čo je potrebné urobiť preto, aby som mohla učiť? Myslím, že pedagogické minimum je v tomto prípade asi nepostačujúce ... Za vaše rady vopred ďakujem emoticon

Maria Pavlikova
Chcem učiť prvý stupeň ZŠ

Pedagogické minimum je skutočne nepostačujúce na to, aby ste boli kvalifikovaná ako učiteľka prvého stupňa základnej školy. Na to je potrebné vysokoškolské vzdelanie so zameraním na primárne vzdelávanie. Ak by ste absolvovali doplňujúce pedagogické štúdium, boli by ste kvalifikovaná na vyučovanie niektorého predmetu, z ktorého ste vykonali štátne skúšky, a to na strednej škole, ak sa takýto predmet učí. Najidealnejšie by bolo absolvovať ucelené štúdium zamerané na učiteľstvo pre prvý stupeň základnej školy, pretože rôzne doplňujúce štúdia stoja veľa energie a neprinášajú požadovanú kvalifikáciu.