2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
stebi
CVC

Dobry den p. Pavlikova

potrebovala by som odbornu radu. Pracujem v CVC uz 10 rokov, zaradena som do karieroveho stupna samostatny vychovavatel, mam ukoncenu Bc. - VS I. stupna v studijnom odbore Majster odbornej vychovy a vysvedcenie k diplomu o vykonani statnej skusky z predmetov: pedagogika, psychologia a didaktika. Bola som zaradena do 9.PT, pracovna trieda jeden. Nove vedenie ma teraz od januara preradilo ako nekvalifikovanu do 8.PT . Vraj som bola zle zaradena do PT a na zaklade toho mi idu vypocitat sumu, ktoru mam vratit za niekolko odpracovanych rokov statu. Maju na to pravo? Ved za zaradenie zamestnanca do PT zodpoveda statutar-riaditel, ja zodpovedam za pedagogicku cinnost a ja sa sama nezaradujem do PT, je to ekonomicky smer, ten vzniknuty rozdiel by mal zaplatit statutar/riaditel/.
K tomu rozdielu chcu priratat aj priznane kredity z roku 2012, ktore nam vraj tiez boli neopravnene priznane statutarom-riaditelom CVC. Tieto kredity sme absolvovali s kolegynou a taktiez s riaditelom, a na zaklade jeho schvalenia a podpisania prihlasky sme po ukonceni aktualizacneho vzdelavania, ziadali pisomnou formou riaditela o priznanie kreditov, ktore nam priznal, ale museli sme si poplatok za vzdelavanie zaplatit same v sume 165 €. Terajsie vedenie nam zobralo tieto uznane kredity, vraj nemame na ne pravo a vzniknuty rozdiel mame vratit .Mam nasledovne otazky:
1. Mozu nam zobrat kredity,ktore nam boli priznane a platia do roku 2019?
2. A nezodpoveda za neopravnene priznanie kreditov riaditel?
3. Mozu od nas ziadat v obidvoch pripadoch vratenie penazi spatne?
4. Do akej PT mam byt zaradena?
Dakujem za odpoved

Maria Pavlikova
CVČ

Odpoviem stručne :
1. Kredity, ktoré Vám uznal predchádzajúci riaditeľ Vám nový riaditeľ môže zobrať (t. j. neuznať), musí Vám to v súlade s § 47a ods. 11 zákona č. 317/2009 Z. z. odôvodniť. Dávam do pozornosti § 47b zákona č. 317/2009 Z. z.
2. Nerozumiem.
3. Vrátenie peňazí žiadať môžu, ale ak je tomu tak ako píšete, nie ste povinná vrátiť žiadne peniaze spätne. Ani za kredity ani za nesprávne zaradenie do platovej triedy.
4. Zaradená máte byť v 8. platovej triede.