3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Lucia999
Dalsie studium

Dobry den, chcem sa spytat ako mam postupovat ked by som chcela pracovat ako ucitelka v materskej skole. Mam strednu skolu pedagogicko socialnu akademiu a bc. psychologia. Momentalbe som na materskej dovolenke a popri nej by som si chcela chcela externe urobit dalsie studium potrebne na moznost ucit v ms.

Maria Pavlikova
Ďalšie štúdium

Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1. Pre učiteľov materskej školy v časti I. Učiteľ materskej školy. Vzdelanie sa dá získať na úrovni úplného stredného odborného vzdelania, vysokoškolského vzdelania prvého stupňa a aj vysokoškolského vzdelania druhého stupňa. V prvom rade si rozmyslite, akú úroveň chcete dosiahnuť a až potom hľadajte vhodné štúdium.

vladaa
Kvalifikacne predpoklady - ucitelka/riaditelka MS

Dobry den, som v podobnej situacii. Popri materskej by som rada externe ziskala vzdelanie potrebne pre ucitelku v ms a nasledne riaditelku v ms. Pokial ide o splnenie kvalifikacnych predpokladov, mam gymnazium a VS ekonomicky smer. Podla prilohy vyhlasky, rozumiem spravne, ze si musim urobit SS a nasledne oba stupne VS? Pokial ide o bod D. Úplné stredné odborné vzdelanie, ktore z uvedenych moznosti je pre mna vhodne? Dakujem