9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Dana1000
dana

Dobry den, v ms pracujem 2.rok ako nekvalifikovana ucitelka, vzdelanie si doplnam od tohto sk.roku. Nedavno mi zamestnavatel nariadil adaptacne. Zaradena som v 7. pt, mam len zakladnu mzdu bez akehokolvek priplatku. Postupuje zamestnavatel v ramci legislativy? Dakujem.

Maria Pavlikova
Dana

Zamestnanec, ktorý pred nástupom do zamestnania v školstve nezískal prax, sa zaradí do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec podľa § 27 ods. 3 písm. a) zákona č. 317/2009 Z. z. a je povinný absolvovať adaptačné vzdelávanie. Toto mal zamestnávateľ vykonať hneď po vzniku pracovného pomeru. Vzhľadom k tomu, že sa tak nestalo, do adaptačného vzdelávania Vás zaradil až teraz, ale začínajúca učiteľka ste od začiatku pracovného pomeru s nárokom na príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca podľa § 14c zákona č. 553/2003 Z. z.

Dana100
Zaradenie do platovej triedy

Ďakujem pekne za odpoveď. Žiaľ, môj zamestnávateľ zmenil svoje ústne rozhodnutie a adaptačné vzdelávanie mi neumožnil absolvovať napriek môjmu úsiliu. Ako dôvod uviedol moju priamu nadriadenú - zastupujúcu p. riaditeľku bez atestácie a zaujatosti voči mojej osobe. Takže som zaradená naďalej v 7. PT a až po ukončení pedagogického vzdelania mi bude vraj prináležať 8. PT. Naozaj stále neviem, či takýmto spôsobom môžem byť stále v úzadí. Ďakujem pekne.

Dana100
Priplatok zacinajuceho PZ

Do adaptacneho vzdelavania ma nakoniec zamestnavatel nezaradil, povedal mi, ze po ukonceni skoly ma zaradi do 8 PT. Takze takmer 1,5 roka som stale v 7. PT a nepoberam ani priplatok zacinajuceho pedag.zamestnanca. Nepozdava sa mi vyjadrenie mojho zamestnavatela.

Katka1
kvalifikácia

Dobrý deň, chcem sa len uistiť,či som kvalifikovaná ako učiteľ ANJ, ak mám ukončenú VŠ TU KE ,smer cestovný ruch a všeobecnú štátnu jazykovú skúšku absolvovanú v 2003.Podľa vyhlášky 2009 by to malo platiť (č.17/b), ale z metodického centra mi zamietli 1. atestáciu, keďže nemám pedagogické vzdelanie......Učím na SOŠ...Ďakujem pekne-

Maria Pavlikova
Kvalifikácia

Ak máte vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa nepedagogického zamerania a vykonali ste štátnu jazykovú skúšku na štátnej jazykovej škole spĺňate kvalifikačné predpoklady na vyučovanie cudzieho jazyka na strednej škole, a to v súlade s nariadením vlády č. 437/2009 Z.z., príloha č. 1, časť VII. písm. A bod 17b.

Katka1
kvalifikácia

Ďakujem Vám veľmi pekne, takže to chápem tak, že mám nárok na vykonanie 1. atestácie.Ďakujem ešte raz.

Maria Pavlikova
Dana100

Ak ste zaradená v kariérovom stupni začínajúci pedagogický zamestnanec patrí Vám príplatok začínajúceho pedagogického zamestnancaa podľa § 14c zákona č. 553/2003 Z. z. bez ohľadu na to, v ktorej platovej triede ste zaradená a či ste zaradená do adaptačného v zdelávania. Žiadajte si ho doplatiť, je to zákonný nárok.

Dana100
Adaptačné vzdelávanie

Dobrý deň, ako prosím Vás prebieha záverečný ústny pohovor adaptačného vzdelávania učiteľky MŠ? Ďakujem