2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
lucy.mihi
Dieta so spec.vych.vzdel.potrebami

Dobry den.
Chcela by som sa inforomovat ohladom podmienok vzdelavania ziaka s Aperger.syndromom. Ziaka sme poslali na spec.ped.vysetrenie este zac.skol.roka, v januari malo prebehnut, no do dnesneho dna nemame ziadnu spec.ped.spravu aj s odporucaniami pre ucitela. Matka predlozila akurat lekarske psychiatricke vysetrenie, kde je v zavere napisane, ze dieta patri do oblasti sspec.pg.intervencie a ma byt hodnotene podla odporucani CPPP a P. MAtka ziada ulavy pre ziaka, uz 2 mesiace nebol s prestavkamiv skole- vraj zaludocne tazkosti. Po napomenuti zacal, ale so ziadostou o ulavy ohladom robenia DU, skol.pripravy, testovania a pod.
Ja som tr.ucitelka a rada by som postupovala v sulade aj so zakonom aj s ohladom na individ.potreby ziaka. Ako mam v tomto pripade postupovat, ked matka nepredlozila zavery spec.pedag.diagnostikovania s odporucaniami ale zaroven sa ohana terminom, ze dieta ma spec.ped.potreby a vedenie toto akceptuje aj ked nemame ine dokumenty, iba psych.vysetrenie.
Ako v tomto pripade postupovat?
Dakujem. Lucia

Gabriela Posová
Dieťa so špec. Výchovnými potrebami na strednej školenia

Žiak na základnom stupni vzdelávania prospieval s asistentom. Ide o dieťa so špec. Výchovno-vzdelávacími potrebami, ADHD a predpokladom na Aspergerov syndróm je od septembra prijaté na strednej škole. Máte skúsenosť s možnosťou asistenta aj počas stredoškolského vzdelávania? Na školu bol prijímaný s prísľubom asistencie, ale v máji 2019 CPPPaP v tom čase takéto odporúčanie legislatívne nemohlo dať. Ako postupovať v súlade s platnou legislatívou? (Školský zákon §144/6 písmeno e?!) Problém sa javí najmä v neochote riaditeľstva dospieť k dohode. MÔŽETE NÁM PORADIŤ? Ďakujem.