11 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
atulka
Doba určitá u pedagogického zamestnanca.

Dobrý večer, prosím Vás, ak prijmem do pracovného pomeru pedagogického zamestnanca od 6.9.2021, môžem mu dať do určitú do 31.8.2022? Ďakujem pekne

Maria Pavlikova
Doba určitá u pedagogického zamestnanca

Ak chcete dodržať § 82 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z., tak pracovný pomer musíte uzatvoriť od 6. 9. 2021 do 31. 8. 2023 alebo od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2022.

Dana Nadova
Dohoda

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na problematiku dohody u učiteľov na základných školách. Môžu učitelia dostávať niekoľko rokov po sebe neustále dohody namiesto pracovnej zmluvy ? Jedná sa o učiteľov - farárov náboženskej výchovy. Aj keď možno učia menej ako 10 hodín týždenne, predsa vykonávajú pravidelnú činnosť. Ako prosím v takomto prípade postupovať. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Dohoda

Čiastočne s Vami súhlasím. Prečo to neriešite s riaditeľom a neusmerníte ho. Obráťte sa písomne na inšpektorát práce, je to ich kompetencia.

tajo
Odstupné - prechod kompetencií rok 2002

Prajem pekný deň, zaujíma ma výška odstupného v súvislosti s prechodom škôl z okresu na obce v roku 2002. Pracovná zmluva uzavretá v roku 1996 , výpoveď z nadbytočnosti v roku 2021. Nezmenené miesto výkonu práce, školy. Zmluva nezmenená, pridaný dodatok prechodu zo zákona. Zriaďovateľ , starosta obce neuznáva výpočet od roku 1996, ale 2002, tým sa zníži výška odstupného. Má na to právo? Ďakujem

Maria Pavlikova
Odstupné - prechod kompetencií rok 2002

Podľa mojich skúsenosti pracovný pomer pokračoval kontinuálne, išlo o delimitáciu a odpracované roky sa sčitujú. Bohužiaľ ja nerobím právnu poradňu, ale posudzujem kvalifikačné predpoklady pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

tajo
Odstupné

Ďakujem pekne.

Michaela Barburská
Nepedagogicky zamestnanec

Dobry den. Riaditelka mi dala zmluvu na dobu urcitu ako upratovačke od 1.9.2022 do 30.6.2023....je to podla zakona? Dozvedela som sa zeby to malo byt az do 31.8.2023....inak zmluvu mi uz nepredlzila, lebo ruši miesto jednej uoratovačky. Dakujem

Maria Pavlikova
Nepedagogicky zamestnanec

Dobrý deň,
Vaša pracovná zmluva je uzatvorená správne. Vy ako nepedagogický zamestnanec nemusíte mať uzatvorenú pracovnú zmluvu na celý školský rok.

CVCZR
Dohoda o pracovnej činnosti, alebo čiastočný úväzok

Dobrý deň, naše CVČ zamestnáva dohodárov - vedieme ich ako trénerov športových krúžkov bez pedagogického vzdelania. Zmluvu im dávame vždy od októbra do mája. Keďže sa to opakuje cca 5 rokov, sme povinní ich zobrať na čiastočný úväzok? Ďakujem

Maria Pavlikova
Dohoda o pracovnej činnosti, alebo čiastočný úväzok

Dobrý deň,
pedagogickí zamestnanci by mali byť prijímaní na pracovný pomer, nie na dohodu o pracovnej činnosti. Je to na Vašom rozhodnutí a tiež zodpovednosti.