6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
lubcina
Dohoda o VP

Dobrý večer,

prosím o radu , aký PP by sme mali uzatvoriť s dôchodkyňou, ktorá nám zastupuje upratovačku, ktorá je na dlhodobej PN-ke.

Uzavreli sme DoVP pravidelný príjem, ale už teraz za október prekračujeme 350 h ročne. Ako to urobiť , aby to bolo správne.

Vďaka za radu.

Maria Pavlikova
Dohoda o vykonaní práce

Ak uzatvárate dohodu o mimopracovnej činnosti, musíte rozlišovať, či ide o opakovanú činnosť, vtedy sa uzatvára dohoda o pracovnej činnosti na max. 10 hodín týždenne. Ak ide o prácu, ktorá sa končí jej výsledkom, vtedy sa uzatvára dohoda o vykonaní práce. Vo Vašom prípade ide o dohodu o pracovnej činnosti. Ak prijímate zamestnanca na zastupovanie počas práceneschopnosti, uzatvára sa pracovný pomer podľa § 48 ods. 4 písm. a) Zákonníka práce na dobu určitú počas trvania práceneschopnosti XY. Správne je uzatvoriť pracovnú zmluvu. Nie je rozhodujúce ani nemá žiaden význam, či ide o zamestnanca v produktívnom veku alebo poberateľa dôchodku.

lubcina
DOPLNENIE

Ďakujem za odpoveď.

Chcem sa ešte spýtať: Ako je to s dovolenkou u upratovačky , ktorú máme na dlhodobej PN-ke.
rok 2015 : do 2.2.2015 PN a ďalšia PN začala od 23.2.2015 , ktorá stále trvá. Ročný nárok dov.má 30 dní z r.2014 si preniesla 5 dní, vo februári si vyčerpala 2 dni ak by dala ona výpoveď príklad poviem k 15.11.2015/13.11.jej končí podporná doba na výplatu nemoc.dávok/ má nárok na preplatenie nejakej dovolenky? Podľa mňa 3 dní z r.2014 a z roku 2015 ?

Vďaka !!!!

Maria Pavlikova
Doplnenie

Uvažujete správne, ak si nevyčerpá po skončení práceneschopnosti dovolenku z roku 2014, tak jej preplatíte 3 dni. Za rok 2015 je nárok na žiadnu dovolenku nevznikol. Ak by po skončení práceneschopnosti pracovala, tak po odpracovcaní 21 dní, vrátane tých februárových, bude mať nárok podľa § 105 Zákonníka práce na 1/12 dovolenky. Počítajú sa iba odpracované, t. j. pracovné dni. Dovolenkja sa počíta ako odpracovaný deň.

sospu
uväzok MOV

Dobry den, prosim Vas, ked prijimame majstra odbornej vychovy na 14hodin tyzdenne, aky je to uvazok? Nakolko plny uvazok maju MOV od 24 do 35 hodin. Ak ma uvazok na 14hodin tyzdenne, nemozeme s nim uzatvorit Dohodu o pracovnej cinnosti, je v tom pripade mozne uzatvorit Dohodu o vykonani prace? Bude na tri mesiace zastupovat PNku a organizacia nema prostriedky na pripadne preplacanie dovolenky. Dakujem velmi pekne.

Maria Pavlikova
Úväzok MOV

Majstri odborného výcviku majú úväzok od 24 do 35 hodín týždenne. Neznamená to, že len tak raz 24, raz 30, raz 35. Stanovuje sa to podľa odborov. Každý majster odborného výcviku musí mať presne stanovený úväzok a z neho určíte skrátený úväzok. Aj keby ste uviedli odbor, ja sa nezaoberám školským vzdelávacím programom, to predsa musíte vedieť Vy. Aké preplácanie dovolenky ?