6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
TatV
dokto studium = nahrada kvalifikacnej skusky?

Dobrý deň,

1. ráta sa čerstvým absolventom doktorandských štúdií pôsobenie na katedre (konr. učenie) ako prax? Ja som na doktorandské štúdium (slovenčiny) nastúpila hneď po Mgr. štúdiu (slovenčina - noska) a teraz by som sa chcela zamestnať na strednej škole, kde by som ale mala úväzok z oboch predmetov...

2. PhD. titul sa rovná prvej alebo druhej kvalifikačnej skúške? Ak by som vychádzala z toho, že nemám ani jeden rok praxe na strednej škole, zohľadnili by sa mi tri roky "dokto" štúdia ako náhrada kvalifikačnej skúšky napriek tomu?

3. začínajúci/a učiteľ/ka bez praxe začína vždy v 9. platovej triede a do 10. platovej triedy sa dostáva až koncom prvého roku praxe po absolvovaní tzv. "otvorenej hodiny" pred komisiou? Je nevyhnutné mať doklad o úspešnom absolvovaní takejto hodiny? Povedzme, ak by mi niektorá škola chcela uznať "dokto" št. ako prax, nebude pre mňa v tomto ohľade nevýhodou? Poznám učiteľky, končiace učiteľské štúdium (pre II. stupeň a stredné školy) v r. 2008, ktoré začali hneď v 10. platovej triede a neabsolvovali túto hodinu...

Ďakujem veľmi pekne za akékoľvek informácie, TV.

z.duchonova
Dokotrandské štúdium

Dobrý deň,

Za doktorandské štúdium sa započítavajú dva roky pedagogickej praxe, výhodou je podľa novely č. 390/2011 Z. z., že po skončení tretieho stupňa vysokoškolského štúdia nemusíte absolvovať adaptačné vzdelávanie, takže zamestnávateľ Vás ihneď zaradí do 10. platovej triedy, po ukončení 3. roku pedagogickej praxe, sa stávate pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou (11. platová trieda) a po 6. rokoch pedagogickej praxe, pedagogickým zamestnancom s 2. atestáciou (12. platová trieda).

dadka7
Otázka

Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o ďalšie informácie týkajúce sa uznania pedagogickej praxe získanej počas interného doktorandského štúdia.
Konkrétne:
1. rok dok. štúdia som bola len doktorandkou
2. a 3. rok dok. štúdia som bola zároveň zamestnaná v ZUŠ spolu 20 mesiacov.
Akú pedagogickú prax by mi mal uznať zamestnávateľ? (štúdium súviselo so zamestnaním)
PhD. som obhájila v roku 2008.

Ďakujem

dadka7
Prosím o doplnenie

Prosím Vás podľa akej smernice/vyhlášky/zákona by mi mal zamestnávateľ za doktorandské štúdium započítať 2 roky ped praxe?
Ďakujem za odpoveď

z.duchonova
Ustanovenie § 27 odsek 4 zákona č. 390/2011 Z. z.

V ustanovení § 27 odsek 4 zákona č. 390/2011 Z. z. ktoré je doplnené písmenom e) sa píše iba o tom, že riaditeľ školy môže odpustiť adaptačné vzdelávanie zamestnancovi, ktorý vykonával odbornú činnosť obdobného druhu v rozsahu najmenej dva roky v školskom zariadení alebo na vysokej škole.

chain
moze alebo musi?

Absolvoval som interne doktorandske studium na "pedagogickej" fakulte. Je mozne abymi to do praxe nezapocitali vobec?