2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Tanicka65
doplatenie mzdy za predošlý rok

Dobrý deň,
od septembra 2015 som bola zamestnaná v materskej škole ako samostatný pedagogický učiteľ v platovej triede 9. Teraz v marci 2017 mi pracovný pomer skončil. Ukončený bol výpoveďou zo strany zamestnanca s dvojmesačnou výpovednou lehotou.
Počas celej doby trvania pracovného pomeru som bola zaradená v 9tej platovej triede s tým, že pani riaditeľka sľúbila, že ak nám ministerstvo potvrdí zaradenie do 10 tej platovej triedy( riaditeľka nevedela, kam presne patríme) doplatí nám spätne celú sumu, ktorú sme mali dostávať, keby sme boli zaradené od začiatku v 10. triede. Toto potvrdenie som od ministerstva získala v mesiaci marec 2017.
Rada by som sa spýtala či mám nárok na doplatenie týchto peňazí (za obdobie od septembra 2015 do marca 2017) aj keď už od 1. 4. 2017 nebudem zamestnaná v tejto materskej škole.

Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Doplatenie mzdy za predošlý rok

Ak bolo nesprávne posúdené Vaše vzdelanie, na základe čoho ste boli zaradená do nesprávneho kariérového stupňa a tým aj do nesprávnej platovej triedy a vznikol Vám nedoplatok na mzde a Vy ste svojim pričinením nespôsobili danú situáciu, patrí Vám doplatenie ušlej mzdy, maximálne tri roky spätne. Bude to vyplatenie mzdových prostriedkov po ukončení pracovného pomeru.