4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Erika Hojnošová
Doplňujuce vzdelanie

Dobrý deň
Chcela by som sa opýtat, ake doplňujúce vzdelanie mi treba ak by som chcela robiť pedagogického,popripade špecialneho asistenta,mam ukoncenu VŠ odbor andragogika.

Dakujem

Maria Pavlikova
Doplňujúce vzdelanie

Kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., v jednotlivých prílohách. Kvalifikačné predpoklady pre pedagogického asistenta sú uvedené v prílohe č. 6. Kategória špeciálny asistent neexistuje. V prípade pedagogického asistenta potrebujete absolvovať doplňujúce pedagogické štúdium, ktorým získate kvalifikačné predpoklady - pedagogickú spôsobilosť na pracovnú činnosť pedagogického asistenta.

kacka232
DPŠ

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, mam ukončenú VŠ II. stupňa v odbore integrovaná bezpečnosť na MTF v TT, chcela by som pracovať ako asistent učiteľa, stačí mi dorobiť si DPŠ? Ďakujem

Maria Pavlikova
DPŠ

Kvalifikačné predpoklady pre pedagogického asistenta sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 6. Na činnosť pedagogického asistenta musíte mať pedagogické vzdelanie určené pre pedagogických asistentov, a to podľa Vášho zváženia na úrovni stredného vzdelania alebo vysokoškolského vzdelania prvého stupňa..