5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
lubica111
druhá atestácia

Dobrý deň, mám otázku ak mám VŠ. II stupňa a 60 kreditov, môžem si vykonať druhú atestáciu pre VŠ. II. stupňa alebo musím najskôr absolvovať prvú atestáciu. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Druhá atestácia

O atestáciách pojednáva § 49 až § 51 zákona č. 317/2009 Z. z. V § 49 ods. 2 posledná veta je uvedené, že druhú atestáciu môže vykonať len pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou, ktorý získal najmenej požadované vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Najskôr musíte absolvovaať prvú atestáciu.

lubica111
I. atestácia a II. atestácia

Ak by som vykonala I. atestáciu pre VŠ.I. stupňa, kategória MOV, stratí mi I. atestácia platnosť ak dosiahnem VŠ II. stupňa? Musím znova teda vykonať I. atestáciu pre VŠ II. stupňa? Nakoľko som neskoro zistila, že § 49 (7) platí príslušná atestácia pre príslušnú kategóriu.

Maria Pavlikova
I. atestácia a II. atestácia

Atestácie platia len pre príslušnú kategóriu a stupeň vzdelania, v ktorom ste ju vykonali, presne tak, ako ste to zistili v § 49 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z. Ja Vám to môžem len potvrdiť. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a atestácia, znamená zaradenie do 10 platovej triedy, rovnako ako vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Následne po vykonaní prvej atestácie (opätovne) by Vás zaradili do kariérového stupňa učiteľ s prvou atestáciou. To všetko len za podmienky, že učíte kvalifikovane.

lubica111
I. atestácia a II. atestácia

Ďakujem za odpoveď....pani Pavlíková