5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Dasa Rutkayova
Kreditovy priplatok
Dasa Rutkayova
Kreditovy priplatok

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. V júni 2020 som ukončila PP na ZŠ. Momentálne som registrovaná na úrade práce. V septembri uzatvorím nový PP na SŠ. Strácam nárok na 12% kreditovy príplatok kvôli tomu, že som na 2 mesiace nezamestnaná? Ďakujem za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Kreditový príplatok

Nový zamestnávateľ by mal pokračovať vo vyplácaní príplatku za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. na základe potvrdenia o jeho vyplácaní od prechádzajúceho zamestnávateľa.

Mgr. Anka Zelenáková
KREDITOVÝ PRÍPLATOK

Dobrý deň p. Pavliková, chcela by som Vás poprosiť o radu, či má zamestnanec nárok na vyplácanie kreditového príplatku v prípade, ak pracoval na SŠ, rok bol nezamestnaný, v apríli 2020 začal pracovať vo výrobnej firme a v septembri 2020 uzatvorí nový PP na novej SŠ. Stráca nárok na kreditovy príplatok kvôli tomu, že bol medzitým v evidencii ÚP a posledných 5 mesiacov vo výrobnej firme? Ďakujem za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Kreditový príplatok

Tak ako som odpovedala na predchádzajúcu otázku, odpoviem aj Vám, pretože je to rovnaká otázka, tak platí aj rovnaká odpoveď. Nový zamestnávateľ by mal pokračovať vo vyplácaní príplatku za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. na základe potvrdenia o jeho vyplácaní od prechádzajúceho zamestnávateľa.