4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Erika Gibalova
Kredity

Dobrý deň pani Pavlíková,
chcem Vás poprosiť o radu ohľadom kreditov. Môžem uznať kredity učiteľke, ktorá nastúpila ako učiteľka na prvom stupni-ak u predchádzajúceho zamestnávateľa pracovala ako pedagogický asistent učiteľa a získala kredity, ale tie boli určené pre kategóriu učiteľ?
Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Kredity

Pri uznávaní kreditov postupuje v súlade s § 47a ods. 9 zákona č. 317/2009 Z. z. Nebudete zisťovať, či u predchádzajúceho zamestnávateľa bolo vzdelávanie zaradené do plánu kontinuálneho vzdelávania, ani v akej kategórii bola zamestnankyňa zaradená. Posúdite, či vzdelávanie bolo absolvované pre kategóriu a podkategóriu, v ktorej je zaradená u Vás a či sú vodné pre potreby školy. Ak áno, nič Vám nebráni kredity uznať a ak ich je minimálne 30 vyplácať kreditový príplatok v súlade s § 14 ods. 2 zákona č. 553/2003 Z. z.

venusa28
kredity

Dobrý deň, v júni 2017 mi bude končiť platnosť priznania kreditných príplatkov. Je možné, aby som sa prihlásila na overenie kompetencii a príplatok mi bude opäť priznaný? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Kredity

Pedagogický zamestnanec sa môže kontinuálne vzdelávať počas celej svojej praxe. Nič Vám nebráni, aby ste sa vzdelávali aj naďalej a za kontinuálne vzdelávanie získali ďalšie kredity na účely vyplácania kreditového príplatku.