9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Martin Vyučujúci
kredity za rigoroznu skúšku

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, asi pred 5.-timi rokmi mi bolo uznaných 60 kreditov za rigoróznu skúšku (PaedDr. - učiteľstvo predmetu biológie), ktoré som využil na kreditový príplatok (12%) a následne na prvú atestáciu, ktorú som úspešne vykonal.
Momentálne budem končiť rigorózne konanie (RNDr.) - v prírodovednom odbore - biológia. Moja otázka znie, prináleží mi ďalších 60 kreditov za vykonanú rigoróznu skúšku?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kredity za rigoróznu skúšku

Za rigoróznu skúšku Vám riaditeľ školy vydá osvedčenie o priznaní 60 kreditov v súlade s § 47a ods. 4 zákona č. 317/2009 Z. z. Ide o dve rozdielne skúšky ?

Martin Vyučujúci
Kredity za rigoróznu skúšku

V čom myslíte rozdielnosť skúšky?
PaedDr. mám z učiteľstva predmetu biológie, obhájená rigorózna práca z didaktiky zoológie, študijný odbor: Učiteľstvo akadem. predmetov, špecializácia: učiteľstvo predmetu biológie. Štátna skúška: didaktika biológie, ekológia.
RNDr. z odboru biológia, špecializácia (študijný program): aplikovaná biológia, rigorózna práca z odboru zoológie. Štátna skúška: všeobecná biológia, mikrobiológia.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kredity za rigoróznu skúšku

Po vykonaní rigoróznej skúšky, predložte vysvedčenie riaditeľovi školy, ktorý Vám vydá osvedčenie o priznaní 60 kreditov.

lenkakohutova
Rigorozna skuska

Dobrý deň,
je pravdou,že od januára sa už za vykonanie rigoróznej skúšky neudeľuje 60kreditov?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Rigorózna skúška

Siedma časť § 46 - § 48 zákona č. 317/2009 Z. z. kreditový systém bola od 1. 1. 2018 novelizovaná iba v § 46, v ktorom sa zrušil odsek 5, ktorý pojednával o dobe platnosti kreditov. Doba platnosti kreditov 7 rokov už od 1. 1. 2018 neplatí, majú neobmedzenú platnosť. Ostatné uvedené časti zákona platia naďalej, vrátane § 47a ods. 4, na základe ktorého sa naďalej priznávajú kredity za vykonanie rigoróznej skúšky a štátnej jazykovej skúšky.

lenkakohutova
Rigorozna skuska

Ďakujem za odpoveď.

Kuki23
Rigorozna skuska

Dobry den,tiez sa chcem opýtať, za rigoroznu skusku mi bol uznany kreditovy priplatok.daju sa tieto kredity pouzit na prvu atestacnu skúšku? Treba dat žiadosť vedeniu skoly? Ďakujem

Maria Pavlikova
Rigorózna skúška

Riaditeľ školy Vám vydal osvedčenie o priznaní 60 kreditov. Toto osvedčenie predložíte organizácii, v ktorej sa uchádzate o vykonanie atestácie. Ak nebudete absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie, tak použijete všetkých 60 kreditov. Po vykonaní atestácie a predložení osvedčenia o jej vykonaní, oznámite riaditeľovi, že ste použili 30 alebo 60 kreditov, aby Vám zastavil vyplácanie kreditového príplatku. O atestáciách sa dozviete v § 49 až § 51 zákona č. 317/2009 Z. z.