16 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
elenaka
Kredity za rigoróznu skúšku

Dobrý deň,
p. Pavliková chcela by som sa spýtať na kredity za rigoróznu skúšku. Od 1.1.2018 vypadol § 46 odst. 5
o platnosti kreditov 7 rokov. To znamená, že aj kredity za rigoróznu skúšku budú mať neobmedzenú platnosť.?
Ak PZ použije 30 kreditov na 1. atestáciu tak mu ešte 30 kreditov zostáva na vyplácanie kreditového príplatku - neobmedzene?
Ďakujem pekne.

Maria Pavlikova
Kredity za rigoróznu skúšku

Tak ako to uvádzate vo svojej otázke § 46 ods. 5 v zákone č. 317/2009 Z. z. od 1. 1. 2018 nie je. Znamená to, že všetky osvedčenia o priznaní kreditov, na ktorých je uvedený termín po 1. 1. 2018 majú neobmedzenú platnosť. Aj tie, ktoré sa "zvýšili" z minulých období a ktorým platnosť neuplynula do 31. 12. 2017.

lenkakohutova
Rigorozna skuska

Dobrý deň,
platí od januára 2018 zákon,ktorý by uvádzal,že za vykonanie rigoróznej skúšky mi už neprislúcha osvedčenie o získani 60 kreditov?
Vďaka

Maria Pavlikova
Rigorózna skúška

Siedma časť § 46 - § 48 zákona č. 317/2009 Z. z. kreditový systém bola od 1. 1. 2018 novelizovaná iba v § 46, v ktorom sa zrušil odsek 5, ktorý pojednával o dobe platnosti kreditov. Doba platnosti kreditov 7 rokov už neplatí, majú neobmedzenú platnosť. Ostatné časti zákona platia naďalej, vrátane § 47a ods. 4, na základe ktorého sa naďalej priznávajú kredity za vykonanie rigoróznej skúšky a štátnej jazykovej skúšky.

Karina K
Kredity

Dobrý deň,
p.Pavlíková chcela by som sa opýtať na kredity za rigoróznu skúšku. V roku 2016 som získala 60 kreditov a chcem ich použiť na vykonanie 1. atestačnej práce, nevzťahuje sa na ne úprava zákona, že kredity platia neobmedzene?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kredity

Áno, na kredity za vykonanú rigoróznu skúšku sa vzťahuje úprava zákona č.317/2009 Z. z. a tieto platia neobmedzene. Môžete ich použiť na vykonanie atestácie.

Evka1
rigorozna skuska

Dobrý deň, pracujem ako odborný zamestnanec - špeciálny pedagóg, rigoróznu skúšku by som chcela vykonať v odbore predškolská a elementárna pedagogika. Malo by to nejaký vplyv na udelenie a použitie kreditov? Ďakujem

Maria Pavlikova
Rigorózna skúška

Neviem Vám odpovedať. Kategória odborných zamestnancov je jedna a kategória pedagogických zamestnancov druhá vec. Neviem ani ako urobíte rigoróznu skúšku v oblasti, na ktorú asi nie ste kvalifikovaná , či mám to vedieť ?

Evka1
Rigorózna skúška

Mám rozširujúce štúdium učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, takže kvalifikovaná asi som, len momentálne pracujem ako odborný zamestnanec.

Jana Krčahová
PaedDr.

Dobrý deň-
Mám ukončené štúdium špeciálnej pedagogiky a rigoróznu skúšku pre primárne vzdelávanie, aj I. atestačnú pre primárne vz
delávanie . Od septembra som školský špeciálny pedagóg a rigorózna skúška mi nebola uznaná, že som odborný zamestnanec. Školský špeciálny pedagóg má vyučovať predmety RŠF, odborný vyučovať nemá... porovnávajú nás s pedagógmi v poradniach. Je podľa Vášho názoru neplatná rigorózna skúška- čiže nepriznanie 60-tich kreditov správna?

Maria Pavlikova
PaedDr.

Ak ste v čase vykonanie rigoróznej skúšky boli zaradená v kategórii učiteľ, tak táto rigorózna skúška, resp. 60 kreditov sa Vám nemôže uznať, ak ste zaradená v kategórii odborného zamestnanca. Je to uvedené v § 27 ods. 4 písm. b) , príp. v § 47a ods. 4 zákona č. 317/2009 Z. z.

katkaju
Kredity

Dobry den,
som ucitelkou 1. st. ZŠ,s praxou 5 rokov, chcela by som si urobit rigoroznu pracu v odbore, po uspesnom absolvovani budem mat kredity ? A zaradena v ktorej platovej triede? Dakujem

Maria Pavlikova
Kredity

Po vykonaní rigoróznej skúšky za podmienky troch rokov pedagogickej praxe Vám riaditeľ školy vydá osvedčenie o získaní 60 kreditov. Zaradená budete v tej platovej triede, v ktorej ste zaradená aj v súčasnosti, ak budete vykonávať rovnakú činnosť.

Evka1
Rigorozna skúška

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako to bude s rigoroznou skúškou podľa nového zákona. Ako to bude s kreditami? Dostaneme ich, keď strácajú platnosť alebo ako to bude po novom? Ďakujem za odpoveď.

jkp
Kredity a rig. skuska v r. 2020

Dobrý deň, mám narok na kredity po absolvovani uspesnej rigoroznej skusky? Popripade ci ma vplyv rig. praca na zvysenie platu? 1. St zakladnej skoly Dakujem

Maria Pavlikova
Kredity a rig. skuska v r. 2020

V zákone č. 138/2019 Z. z., ktorý je účinný od 1. 9. 2019 nie je zmienka o kreditoch. Kredity a ich priznávanie skončilo 31. 8. 2019. Z uvedeného dôvodu za rigoróznu skúšku Vám nepriznajú kredity ani zvýšenie platu.