2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Tana11
Kredity za štátnu jazykovú skúšku

Napriek tomu, že podľa zákona mám právo na uznanie kreditov za vykonanú štátnu jazykovú skúšku aj keď jazyk neučím (podmienku troch rokov praxe tiež mám splnenú), na škole mi kredity odmietajú uznať. Kam sa môžem obrátiť ?

Maria Pavlikova
Kredity za štátnu jazykovú skúšku

Obrátiť sa môžete na zriaďovateľa Vašej školy, prípadne na obecného kontrolóra. Dajte písomnú žiadosť zamestnávateľovi (zákon to nevyžaduje), ale potrebujete písomnú odpoveď zamestnávateľa. Následne sa s negatívnou odpoveďou podajte sťažnosť v súlade s § 47b ods. 1 písm. c) zákona č. 317/2009 Z. z. do 15 dní na okresný úrad v sídle kraja.