5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
KrisPa
KrisPa

Dobrý deň, prosím poraďte mi. Mám vyštudovanú VŠ odbor Ľudksé zdroje a personálny manažment. Neskôr som si dorobila pedagogické minimum 2 roky.
Momentálne som zamestnaná na ZŠ ako vychovávateľ s podmienkou, že do 4 rokov si musím dokončiť vzdelanie v odbore vychovávateľ. Chcem sa opýtať, či si môžem urobiť rozširujúce štúdium učiteľstva na 1. stupni a naďalej tak pracovať ako vychovávateľka? Môžem potom s týmto vzdelaním robiť vychovávateľa a nemusím si už dorábať žiadne vzdelanie? Ďakujem a želám krásny zvyšok dňa.
Pavlíková Kristína

Maria Pavlikova
KrisPa

Kvalifikačné predpoklady pre vychovávateľov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 3. Kombinácia vzdelaní,, ktorú uvádzate v otázke v podstate zodpovedá bodu 6 písm. b) uvedenej prílohy vyhlášky, ktorý nás vráti na prílohu č. 1. 1. diel, II. časť. Musíte absolvovať rozširujúci modul doplňujúceho pedagogického štúdia na získanie kvalifikačného predpokladu na výkon pracovnej činnosti v kategórii vychovávateľ a aj doplňujúce pedagogické štúdium a rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky. Budete kvalifikovaná učiteľka strednej školy, základnej školy a vychovávateľka.

KrisPa
Ďakujem

Ďakujem za odpoveď. Takže ak som to správne pochopila, s doplňujúcim pedagogickým štúdiom a rozširujúcim štúdiom primárnej pedagogiky nemôžem pracovať ako vychovávateľ?

Maria Pavlikova
Ďakujem

Dobrý deň,
prečítajte si moju predchádzajúcu odpoveď. Pre istotu som Vám to skopírovala sem. Musíte absolvovať rozširujúci modul doplňujúceho pedagogického štúdia na získanie kvalifikačného predpokladu na výkon pracovnej činnosti v kategórii vychovávateľ a aj doplňujúce pedagogické štúdium toto (už ho máte absolvované) a rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky. Budete kvalifikovaná učiteľka strednej školy, základnej školy a vychovávateľka.

KrisPa
Ďakujem

Už rozumiem, mala som v tom zmätok, pretože kolegyňa, ktorá si robí rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky, mi tvrdila, že má spolužiakov, ktorí to študujú s ňou, pričom budú naďalej pracovať ako vychovávatelia, ale v budúcnosti, keď bude, napr. na škole v ktorej pracujú, možnosť ísť učiť, budú môcť robiť už učiteľa. Ja už tento rok musím začať študovať, aby som splnila podmienku, že do 4 rokov ukončím vzdelávanie. Tak som chcela využiť možnosť, o ktorej mi kolegyňa hovorila, len som si nebola istá, či by som do potenciálnej možnosti pracovať ako učiteľka mohla pracovať aj ako vychovávateľka s rozširujúcim štúdiom primárnej pedagogiky.