4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Adela001
Kvalifikácia, atestácia

Dobrý deň, pani Pavlíková,
rada by som sa informovala ohľadom plánovanej atestácie. Učím v MŠ, aktuálne som zaradená do platovej triedy 6. Mám vyštudovanú STU Bratislava nepedagogický odbor, no v Modre som si urobila DPŠ pre učiteľstvo v MŠ. Po vykonaní atestácie by som bola zaradená do platovej triedy 7? Aká je ďalšia možnosť zvýšenia kvalifikácie tak, aby som sa posunula aj v mzdovej tabuľke?
Ďakujem pekne.

Maria Pavlikova
Adela001

Dobrý deň,
pravdepodobne ste nevykonali v Modre DPŠ pre učiteľstvo v MŠ, ale pomaturitné štúdium. Ak vykonáte atestáciu k stredoškolskému vzdelaniu, budete zaradená do 6. platovej triedy ako s vysokoškolským vzdelaním, ktoré nie je plnením kvalifikačného predpokladu.. Do 7. platovej tried Vás zaradia po absolvovaní vysokoškolského vzdelania predprimárnej pedagogiky.

Adela001
Zvýšenie kvalifikácie

Pani Pavlíková, ďakujem za odpoveď. Ešte zvažujem alternatívu, že by som prestúpila učiť na ZŠ učiť technický/prírodovedný predmet, mám vyštudované Priemyselné manažérstvo Ale to by som si zrejme tiež musela doplniť vzdelanie, však? Ak áno, aké, prosím? A v tom prípade by bol predpoklad zaradenia do vyššej platovej triedy?
Ďakujem Vám.

Maria Pavlikova
Zvýšenie kvalifikácie

Dobrý deň,
najprv si zistite, či by Vašu vysokú školu akceptovali na vyučovanie predmetu technika. Skôr si myslím, že by ste sa uplatnili na strednej škole. Učiť v materskej škole a v strednej odbornej škole je obrovský rozdiel. Všetko treba zvážiť. V prvom rade doplňujúce pedagogické štúdium na vysokej škole, aby ste sa stali učiteľom a následne ďalšiu skladačku vzdelaní.