122 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Maja Haraštová
kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Dobrý deň. Snažím sa získať info o tom, aké možnosti mám, ak chcem byť kvalifikovaná učiteľka ANJ na SŠ. Mám VŠ vzdelanie 2. stupňa- učiteľstvo všeob. vzdel. predmetov slovenský jazyk a dejepis. Musím absolvovať kvalifikačné štúdium ANJ? Alebo stačí vykonať štátnu skúšku z angličtiny? A ak áno, akú presne?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Ak chcete byť kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka na strednej škole, tak to môžete dosiahnuť viacerými spôsobmi.1. musíte získať osvedčenie o zložení skúšky z anglického jazyka pred akreditačnou komisiou v Štátnom pedagogickom ústave v Bratislave alebo v metodicko-pedagogickom centre alebo 2. absolvovať rozširujúce štúdium anglického jazyka alebo 3. vykonať štátnu jazykovú skúšku na jazykovej škole - úroveň - všeobecná. Stačí splniť jednu alternatívu. Za rozširujúce štúdium a za za štátnu jazykovú skúšku Vám po troch rokoch pedagogickej praxe zamestnávateľ prizná 60 kreditov.

Maja Haraštová
Ďakujem veľmi pekne za info.

Ďakujem veľmi pekne za info. Takze idem na to ;o)

janyova
Dobry den, nerozumiem velmi

Dobry den, nerozumiem velmi tomu bodu po 1.kde by som to nasla? o tych dvoch bodoch viem, ale ten prvy to pocujem prvy raz. Poradili by ste mi prosim kde sa mam viac informovat?:)) dakujem pekne za odpoved. pekny den.

janyova
na ZS

A este teda ak chcem byt kvalifikovana na II. stupni ZS? je to to iste?dakujem janyova

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Kvalifikačné predpoklady na vyučovanie jednotlivých predmetov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, a to v prílohe č. 1, časť III. Učiteľ prvého stupňa ZŠ, konkrétne na vyučovanie anglického jazyka v bode 10, 11 a 12 pre druhý stupeň ZŠ v časti V. Učiteľ druhého stupňa ZŠ, v bode 16, 17, 18 a 19.

Peter Buvala
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Dobrý deň,
chcem sa spýtať , moju dcéru vyučuje súkromne na odporúčanie Američan ktorý sa vydáva za učiteľa Angličtiny. Asi po 2 mesiacoch keď naša dcéra nevedela po anglicky ani ň, skoro nič, tak som si zistil že tento Američan nemá žiadne učiteľské vzdelanie, len slabšiu strednú školu v USA. Asi som naletel je to vôbec legálne, alebo ako sa máme proti takýmto ľudom brániť. ? Ja som Slovák a nevyučujem Slovenský jazyk lebo na to nemám vzdelanie.
Ďakujem za vašu odpoveď.

janyova
anj

Dobry den , dakujem za usmernenie ale opat sa pytam v zakone cast V. pod 18 c) tomuto nerozumiem, o vsetkom ostatnom som vedela ale o zložení skúšky pred ŠPÚ a pod., to pocujem prvý krát.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Nie je dôležité, či ste o tom počuli, ale vyhláška MŠ umožňuje získať kvalifikáciu na vyučovanie cudzieho jazyka pre učiteľov iných predmetov, ktorí sa touto skúškou "rekvalifikovali" a stali sa kvalifikovanými učiteľmi cudzieho jazyka. V praxi sa s týmito osvedčeniami stretávam, takže túto možnosť využilo veľa učiteľov, hlavne v minulosti. Boli to často učitelia ruského jazyka. Neviem Vám to inak vysvetliť.

Anonymous
Dobrý deň, môže byť na

Dobrý deň,

môže byť na vyučovanie ANJ na strednej škole kvalifikovný učiteľ, ktorý má vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a medzinárodný certifikát TOEFL alebo Cambridge?

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Kvalifikačné predpoklady na vyučovanie jazykov sú presne definované vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., v prílohe č.1 v časti VII. Učiteľ akademických (všeobecnovzdelávacích) predmetov strednej školy, a to v bodoch 15 - 18. Vami uvádzané vzdelanie vo vyhláške uvedené nie je, preto nie je plnením kvalifikačných predpokladov na vyučovanie anglického jazyka.

janyova
kvalifikacia

Dakujem za vysvetlenie, cize ked je moja situacia takato: kvalifkovany biolog,anglictinu ovladam na dobre urovni a chcem si ju urobit ako druhy predmet takze mozem si urobit "rekvalifikaciu na anj?"a kde sa mam informovat? lebo na stranku statpedu.som to nenansla, ani na mpc, takze ako sa dostanem k tomu ako si spravit osvedcenie? a to sa robi ako statnica predpokladam. Je to normalne studium par rokov ci ako? dakujem za odpoved

hanka63
rozširujúce štúdium

Dobrý deň, potrebujem získať informácie, odkedy môžem byť kvalifikovaná ako učiteľka slovenského jazyka a literatúry. Mám ukončené štúdium pedagogiky ako jednoodborového štúdia. Momentálne navštevujem rozširujúce štúdium slovenského jazyka a literatúry, ktoré je 4-semestrálne. Mám ukončený 1. semester. Budem považovaná za kvalifikovanú až po úplnom ukončení, alebo je možné ma uznať aj počas štúdia za kvalifikovanú učiteľku slovenského jazyka? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Ak ste kvalifikovaná učiteľka biológie, kvalifikovanosť na vyučovanie anglického jazyka získate rozširujúcim štúdiom anglického jazyka na vysokej škole, prípadne absolvovaním štátnej jazykovej skúšky na jazykovej škole. V oboch prípadoch budete spĺňať kvalifikačné predpoklady a po troch rokoch pedagogickej praxe Vám riaditeľ vydá osvedčenie o priznaní 60 kreditov. Pedagogickú prax získate aj pri vyučovaní biológie, nemusíte ju získať pri vyučovaní anglického jazyka. Na stránke štátneho pedagogického ústavu (SPU) sú uvedené jednotlivé druhy štúdii, rovnako rozširujúce štúdium jazykov poskytujú vysoké školy. Vyhľadáte ich jednoduchým zadaním "rozširujúce štúdium jazykov". Dokladom o absolvovaní rozširujúceho štúdia musí byť vysvedčenie.

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Rozširujúcim štúdiom podľa § 8a zákona č. 317/2009 Z. z. si pedagogický zamestnanec rozšíri kvalifikačný predpoklad na vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu. Ak je Vaše ukončené vzdelanie pedagogické a ste kvalifikovaná na vyučovanie predmetu pedagogika na strednej škole, na vyučovanie slovenského jazyka a literatúry budete kvalifikovaná až po skončení rozširujúceho štúdia. V prípade, že štúdium pedagogiky bolo nepedagogické a nezískali ste pedagogickú spôsobilosť absolvovaním DPŠ, je potrebné získať najskôr pedagogickú spôsobilosť. Aby ste boli kvalifikovaná učiteľka musíte mať absolvované štátnice z pedagogiky, psychológie a didaktiky odborného predmetu.

Anonymous
Dobrý deň, p. Pavliková,

Dobrý deň, p. Pavliková, ďakujem za odpoveď. Prosím o vyjadrenie ešte k jednej otázke: Je na vyučovanie anglického jazyka kvalifikovaný učiteľ, ktorý má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa aprobácia BIO - FYZ a má vykonanú štátnu jazykovú skúšku? Vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., v prílohe č.1 v časti VII. Učiteľ akademických (všeobecnovzdelávacích) predmetov strednej školy v bode 17a, b sa uvádza štátna jazyková skúška - ale jej absolvovanie pred septembrom 2005. Teda, ak ju učiteľ absolvoval neskôr nie je kvalifikovaný?

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Štátnu jazykovú skúšku môžete vykonať na troch úrovniach : ako základnú štátnu jazykovú skúšku ako všeobecnú jazykovú skúšku alebo odbornú jazykovú skúšku.Ak ste vykonali základnú jazykovú skúšku pred septembrom 2005, ste kvalifikovaná na vyučovanie AJ aj dnes a aj naďalej. Vychádza sa z toho, že učitelia so základnou jazykovou skúškou učia na stredných školách a do účinnosti vyhlášky 437/2009 Z. z. boli kvalifikovaní, tak sú kvalifikovaní aj naďalej. Ak dnes učiteľ vykoná základnú jazykovú skúšku, bude kvalifikovaný na vyučovanie AJ len na základných školách. Pre stredné školy musí absolvovať úroveň "všeobecná".

janka7
Vyučovanie ANJ

Dobrý deň,

prosím Vás o pomoc pri získaní informácie. Absolvovala som FiF UK, odbor výchova a vzdelávanie dospelých (andragogika).V roku 2001 som si spravila základnú štátnu jazykovú skúšku z ANJ na jazykovaj škole. S týmto vzdelaním som 5 rokov učila ako kvalifikovaná angličtinárka na gymnáziu. V roku 2006 som z rodinných dôvodov zo školstva odišla, ale teraz by som opäť rada učila na SŠ angličtinu. Čítala som novú vyhlášku z roku 2009, ktorá upravuje podmienky kvalifikácie, ale nie som si istá, či ju správne chápem. Stačí mi aj naďalej na výučbu ANJ na SŠ vysokoškolské vzdelanie 2.stupňa a základná štátnica tak ako pred 7 rokmi? Bývala kolegyňa mi povedala,že dnes musí mať už každý učiteľ vyučujúci ANJ vysokoškolské pedagogické vzdelanie, nie len VŠ 2.stupňa a štátnicu z jazyka. Keďže som si základnú štátnicu spravila v 2001, môže mi byť stále uznaná? Nemám problém si hneď urobiť aj všeobecnú štátnu skúšku, ale bude to postačujúce ak mám VŠ druhého stupňa, ale nie nie pre výučbu predmetov. Musím absolvovať znova VŠ pedagogického zamerania? Ako mám postupovať s mojím vzdelaním, aby som sa mohla vrátiť do školstva učiť ANJ? Ďakujem za radu.

Maria Pavlikova
Vyučovanie anglického jazyka

Platí všetko, čo som uviedla v tejto kapitole o kvalifikácii na vyučovanie anglického jazyka. V podstate ste kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka na strednej škole, aj keď máte základnú štátnu jazykovú skúšku vykonanú pred 1. septembrom 2005. Tento dátum je určený z praktických dôvodov, teda počíta sa s tým, že učiteľ jazyk vyučuje, ale nie je to jednoznačne určené. Vzhľadom k tomu, že ste už niekoľko rokov anglický jazyk nevyučovali, bolo by veľmi vhodné, keby ste si spravili všeobecnú úroveň štátnej jazykovej skúšky, ak by Váš zamestnávateľ mal pochybnosti o Vašej kvalifikovanosti. Pri posudzovaní plnenia kvalifikačných predpokladov na výchovno-vzdelávaciu činnosť je vhodné "opierať" sa o vyhlášku. Laické názory kamarátok obvykle nevychádzajú z právnych predpisov.

janka7
Pani Pavlíková, veľmi pekne

Pani Pavlíková, veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Určite si urobím všeobecnú úroveň štátnej jazykovej skúšky z ANJ, práve som sa vrátila zo 4-ročného pobytu v USA takže s úrovňou znalosti angličtiny nemám žiadny problém. Len škoda, že pri posudzovaní plnenia kvalifikačných predpokladov ľudia neovládajú vyhlášku tak ako Vy. Včera mi riaditeľka jednej školy oznámila, že podľa novej vyhlášky nie som kvalifikovaná učiteľka AJ a kým si neurobím DPŠ alebo nevyštudujem Pedagog. Fakultu ma nemôže prijať, hoci by veľmi chcela a potrebovala. Podľa Vašeho výkladu mi ale stačí moje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a nemusím ísť znova na štúdium na pedagogickej fakulte alebo si urobiť DPŠ. Bohužiaľ, pani riaditeľka ma vraj kvôli vyhláške nemôže prijať, lebo poruší zákon. Je to frustrujúce, keď si kompetentí zle vykladajú vyhlášku a ja som tým stratila šancu učiť.

hanka63
rozširujúce štúdium

Ďakujem za odpoveď, aj keď sa mi to zdá diskriminačné, keďže, ako som sa niekde dočítala, že keby som študovala cudzí jazyk, tak by som bola kvalifikovaná aj počas štúdia. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.

Zuzana Jancova
platova kategoria

Dobry den,
Chcel by som sa opytat, do ktorej platovej-tarifnej kategorie by som bola zaradena ,ak by som isla ucit na strednu skolu anglicky jazyk.
Nasla som nejake tabulky, ale celkom tomu nerozumiem
Mam VS vzdelanie II.stupna (technickeho smeru )+ DPS studium+ vseobecnu statnicu z AJ C1/C2.
Predpokladam ,ze splnam predpoklady na vyucovanie AJ.

Mam prax v inom odbore cca 6 rokov a prax vyucovanie AJ v sukromnej jazykovej skole 2 roky pocas materskej dovolenky.
Teraz po materskej dovolenke ,by som sa rada zamestnala ako ucitel AJ na strednej skole.

Dakujem za odpoved.

Naďa Novotná
kvalifikovanosť

Pani Pavlíková, prosím o radu:
Dobrý deň,
prosím o posúdenie kvalifikovanosti učiteľky našej školy a jej zaradenie do platovej triedy (sme špeciálna ZŠ)
vzdelanie: ing. - pozemné stavby
Ide o jej prvú pedagogickú prax, teda sa na ňu vzťahuje § 60 317-ky.
Je učiteľkou na špeciálnej ZŠ od r. 2012,od r. 2013 začala DPŠ.Podľa mňa ani po ukončení DPŠ nebude kvalifikovaná pre základnú školu - už vôbec nie pre špeciálnu základnú školu.
Má ukončené adaptačné vzdelávanie a vzhľadom na to bola preradená z 9. PT do 10. PT ako samostatný učiteľ.
Je mi jasné, že nemala byť ako nekvalifikovaná vôbec prijatá na ŠZŠ, ale to je už záležitosť bývalého vedenia školy.
Ako je to teraz s jej zaradením do kariérového stupňa a platovým zaradením?

nvotaluc
učitel anj

Pekný deň, učím na základnej škole anj, mám vysokoškolské vzdelanie druhého stupna na EUBA, titul Ing, základnú štátnicu z anj zo, ŠJŠ, Bc.titul z odboru Učitelstvo anj a literatúry na UKF. Možem sa považovať za kvalifikovaného učitela a urobiť si prvú kvalifikacnú skúšku? mám 7 rokov praxe. A ešte- pokračujem na UKF v druhom stupni VŠ v odbore ucitelstvo anj, takze budem absolvovat dalsiu statnicu z anj- mozu mi za nu byt pridelené kredity?
dakujem za odpoved

nvotaluc
učitel anj

Pekný deň, učím na základnej škole anj, mám vysokoškolské vzdelanie druhého stupna na EUBA, titul Ing, základnú štátnicu z anj zo, ŠJŠ, Bc.titul z odboru Učitelstvo anj a literatúry na UKF. Možem sa považovať za kvalifikovaného učitela a urobiť si prvú kvalifikacnú skúšku? mám 7 rokov praxe. A ešte- pokračujem na UKF v druhom stupni VŠ v odbore ucitelstvo anj, takze budem absolvovat dalsiu statnicu z anj- mozu mi za nu byt pridelené kredity?
dakujem za odpoved

canarian
AJ

Dobrý deň, chcela by som sa informovať... študujem sociálnu pedagogiku Bc., chcela by som si urobiť státnu skúšku z angličtiny,. Dá sa potom urobiť doplnkové pedagogické štúdium a mohla by som vyučovať angličtinu?
Ďakujem

Ivana Kokavcova
Kvalifikácia na výučbu ANJ

Dobrý deň prajem, p. Pavliková,

poprosím Vás informáciu: pôsobím ako stredoškolská učiteľka anglického jazyka. Mam vyštudovaný 2. stupeň vysokoškolského štúdia - žurnalistiku. Zároveň som si dorobila Doplnkové pedagogické štúdium. Avšak, aby som bola kvalifikovaná učiteľka Anglického jazyka, potrebovala by som "dorobiť" Anglický jazyk. Prešla som si nariadenia Zákon č. 437/2009, kde sa v VII. časti Kvalifikačných predpokladov píšu možnosti (č. 17). Avšak, rada by som absolvovala štúdium PhD. - tretí vysokoškolský stupeň so zameraním na Anglický jazyk (zrejme Pedagogická fakulta, Katedra cudzích jazykov). Bola by som po absolvovaní PhD. v tomto odbore kvalifikovaná učiteľka Anglického jazyka? Mala by som Mgr. Žurnalistika + DPŠ + PhD. v odbore ANJ.
Zároveň, ak by to bolo možné a tretí stupeň PhD. by bol možný, aby ma zaradil ako kvalifikovanú učiteľku ANJ, poprosím o postup, či PhD. téma môže byť na Pedagogickej fakulte alebo kde, aby som si vedela vybrať pôsobisko.
Ďakujem.

Katkasun2002
Kvalifikacia na vyucbu anglickeho jazyka

Dobry den,

Chcela by som sa opytat, ci po ukonceni Magisterskeho studia 'Aplikovana Jazykoveda pre Vyucbu Jazyka'(jazyka anglickeho) na Kingston Univerzite v Londyne ( MA in Applied Linguistics for Language Teaching at Kingston University)budem moct vykonavat profesiu ucitelky anglickeho jazyka na Slovensku? Mam vystudovaneho Honorovaneho Bakalara zo Psychologie, taktiez v Londyne (BSc(Hons)in Psychology,.2011, University of West London); okrem toho mam Cambridge First Certificate in English (FCE) tiez z Londyna. Pracujem ako ucitelka v materskej skole na plny uvazok uz 2.rok,v Surbitone, Anglicku. Celkovo v UK zijem uz 13 rokov.
Za kazdu cennu radu vopred srdecne dakujem. S pozdravom Katarina :-)

Kam
...

...

Maria Pavlikova
AJ

Musíte mať ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a štátnu jazykovú skúšku a budete kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka. Doplnkové pedagogické štúdium nie je potrebné.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na výučbu anglického jazyka

Najskôr musíte školu ukončiť, potom požiadať Ministerstvo školstva SR - stredisko na uznávanie dokladov o vydanie rozhodnutia ktorej škole na Slovensku zodpovedá Vami absolvocaná škola a potom budeme vedieť, či spĺňate kvalifikačné predpoklady na vyučovanie anglického jazyka.

Maria Pavlikova
Učiteľ anglického jazyka

Ste kvalifikovaná učiteľka anglického jazyka a môžete sa prihlásiť na 1. atestáciu. Za štátnu jazykovú skúšku Vám zamestnávateľ po troch rokoch pedagogickej praxe vydal nosvedčenie o priznaní 60 kreditov. Po ukončení druhého stupňa vysokoškolského štúdia Vám ďalších 60 kreditov zamestnávateľ neuzná.

Maria Pavlikova
Kvalifikovanosť

Súhlasím s Vami, že nie je kvalifikovaná na vyučovanie na ZŠ ani na ŠZŠ. Po ukončení adaptačného vzdelávania jej jej zaradenie trochu otázne. Dali ste jej (alebo mali ste jej dať) podmienku - do dvoch rokov začať a do štyroch rokov po vzniku pracovného pomeru skončiť vzdelávanie na doplnenie pedagogickej spôsobilosti, ale to v jej prípade neurobí z nej kvalifikovaného učiteľa ŠZŠ. Druhú podmienku mala mať - do štyroch rokov začať a do siednmich rokov po vzniku pracovného pomeru ukončiť vzdelávanie na doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti. Je to dostatočná doba na to, aby vyštudovala učiteľstvo pre špeciálne školy. Budete čakať - aký doklad o začatí štúdia predloží po dvoch rokoch, potom poi štyroch a nakoniec po siedmich rokoch. Ak nebude doklad po dvoch rokoch o prijatí na štúdium, podľa mňa čakať ďalej nemusíte, je nekvalifikovaná. Zatiaľ ju nechajte v 10. platovej triede.

canarian
AJ

Ďakujem za odpoveď.
Znamená to, že ak vyštudujem Mgr. Sociálnu pedagogiku alebo všeobecnú pedagogiku a urobím si štátnu jazykovú skúšku z AJ, budem kvalifikovaná vyučovať AJ?

Katkasun2002
Kvalifikacia na vyucbu anglickeho jazyka

Pani Maria, dakujem Vam za odpoved :-)

Maria Pavlikova
AJ

Odpoveď pre canarian Áno budete kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka. Základnú úroveň pre základnú školu a všeobecnú úroveň pre základnú aj strednú školu.

canarian
AJ

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Ešte sa spýtam, pre vyučovanie AJ v materskej škole mi taktiež bude stačiť základná štátnica? Ďakujem

Maria Pavlikova
AJ

Áno, aj v materskej škole Vám bude stačiť základná štátna jazyková skúška, ale iba na jazykovú prípravu v cudzom jazyku. Kvalifikovaná pre materskú školu nie ste.

canarian
AJ

Keďže nebudem kvalifikovaná pre materskú školu, dá sa dorobiť kvalifikácia po Mgr. Sociálna pedagogika rozširujúcim, resp. doplnkovým štúdiom?
Ďakujem.

Maria Pavlikova
AJ

Kvalifikáciu na vyučovanie v materskej škole získate buď nadstavbovým štúdiom na sociálnej akadémii(strednej pedagogickej škole) - učiteľstvo pre materské školy alebo uceleným vysokoškolksým vzdelaním prvého alebo druhého stupňa v odbore predškolská pedagogika.

Zuzana Labudová
Dobrý deň, zaujala ma Vaša

Dobrý deň,

zaujala ma Vaša odpoveď nakoľko som v rovnakej situácii, no bola mi od zamestnávateľa podaná iná informácia.

Mám ukončené vzdelanie na pedagogogickej fakulte UMB, odbor Sociálna pedagogika (Mgr.) , tento rok som si urobila štátnu jazykovu skúšku z ANJ (základná úroveň). Môj zamestávateľ tvrdí, že aby som spĺňala kvalifikačné predpoklady na vyučovanie ANj na základnej škole, musím si ešte urobiť DPŠ. Je to pravda, alebo spĺňam kvalifikačné požiadavky už teraz?? Naozaj mi treba ešte to DPŠ??? Ak mi už netreba to DPŠ kde sa to presne cituje v zákone. Snažím sa to nájsť vo vyhláške čo ste tu pridávali,no nie som si istá, že jej správne rozumiem.

Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na výučbu anglického jazyka

Kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov sú uvedené vo vyhláške č. 437/2009 Z. z., a to v prílohe č. 1 a č. 2. Pre učiteľov všetkých druhov škôl na vyučovanie jednotlivých predmetov sú uvedené v čaati III. až X. Vo Vašom konkrétnom prípade sa uplatní časť III. alebo časť V. podľa toho či učíte na prvom stupni alebo druhom stupni základnej školy. Budem predpokladať, že na druhom stupni ZŠ, teda časť V., bod 18 písm. b). Nie je tu uvedené doplňujúce pedagogické štúdium a preto ho tam nemôžu dopĺňať ani riaditelia škôl. Vy plníte kvalifikačné predpoklady podľa uvedeného bodu a žiaden iný bod sa k tomu nepripája ani nekombinuje.

Zuzana Labudová
Ďakujem Vám veľmi pekne pani

Ďakujem Vám veľmi pekne pani Pavlíková za odpoveď , pomohli ste mi. Budem to konzultovať s mojím zamestnávateľom a určite napíšem ako to dopadlo .

Evaaa
AJ

Dobrý deň p. Pavlikova,
mám na Vás jednu otázku. Nemám vyštudovanú VŠ (štúdium som predčasne ukončila), ako a kde by som sa mohla uplatniť, ak by som si spravila iba štátnu skúšku z Aj, úroveň - všeobecná ?

Za odpoveď vopred ďakujem

Maria Pavlikova
AJ

Na vyučovanie na základných a stredných školách sa vyžaduje vždy vysokoškolské vzdelania druhého stupňa. Pre materské školy je postačujúce aj stredoškolksé vzdelanie, ale v odbore predškolská a elementárna pedagogika alebo učiteľstvo pre materské školy. V školstve pravdepodobne uplatnenie nenájdete, inak Vám neviem poradiť.

Maria Pavlikova
AJ

Na vyučovanie na základných a stredných školách sa vyžaduje vždy vysokoškolské vzdelania druhého stupňa. Pre materské školy je postačujúce aj stredoškolksé vzdelanie, ale v odbore predškolská a elementárna pedagogika alebo učiteľstvo pre materské školy. V školstve pravdepodobne uplatnenie nenájdete, inak Vám neviem poradiť.

Katarína Kozmová
Dobrý deň, prebehla som vaše

Dobrý deň,

prebehla som vaše predchádzajúce odpovede, ale nenašla som takú moju aprobáciu... Mám ukončené VŠ vzdelanie odbor matematika-pedagogika a zároveň jazykovú skúšku odbornú (odbor-prírodovedný)z roku 1999. Som kvalifikovaná aj na vyučovanie ANJ na strednej škole. Momentálne učím ANJ na ZŠ. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie cudzieho jazyka

Kvalifikačné predpoklady na vyučovanie cudzích jazykov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., a to v prílohe č. 1. Pre učiteľov základných škôl v časti V., bod 18písm. b) a pre učiteľov stredných škôl v časti VII, bod 17 písm. b). Vašim vzdelaním spĺňate kvalifikačné predpoklady na vyučovanie anglického jazyka na základných aj stredných školách. Naviac dodávam, že za vykonanie štátnej jazykovej skúšky po troch rokoch pedagogickej praxe Vám riaditeľ školy vydá osvedčenie o priznaní 60 kreditov a bude Vám vyplácať kreditový príplatok.

Katarína Kozmová
Ďakujem veľmi pekne za

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A ešte jednu otázku mám. Musím učiť viac ako polovicu predmetov, z ktorých mám aprobáciu? Alebo môžem učiť napr. celý úväzok angličtinu a som aj vtedy kvalifikovaná? Myslím tým, či by som bola aj v takom prípade,že by som učila len ANJ,v mojom prípade zaradená v platovej triede 11. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Nemôžem Vám dať jednoznačnú odpoveď, pretože neuviedli ste, či odbor matematika - pedagogika je učiteľský smer alebo neučiteľský, neviem koľko pedagogickej praxe ste mali k 31. 10. 2009 a za čo požadujete 11. platovú triedu. Skúste všetky informácie zhrnúť do jednej otázky, lebo odpovedí na kvalifikovanosť na vyučovanie anglického jazyka je tu veľa a strácam prehľad, ktoré sa týkajú konkrétne Vás. ďakujem.

Katarína Kozmová
Som učiteľkou na ZŠ, učím

Som učiteľkou na ZŠ, učím matematiku, angličtinu. V roku 1999 som urobila odbornú štátnu skúšku z anglického jazyka v jazykovej škole.Mám ukončené učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov matematika-pedagogika ukončené v roku 2005. K 31.10.2009 som mala 7 rokov pedagogickej praxe. Neskôr som urobila rigorózne skúšky a získala titul PaedDr. Chcem sa spýtať, či som kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka na ZŠ a SŠ, aj keby som učila plný úväzok angličtiny. Neviem, či som uviedla všetko... Pýtam sa to hlavne kvôli tomu, lebo neviem, či si mám urobiť rozširujúce štúdium angličtiny, ak by som chcela v budúcnosti vyučovať väčšinu svojho úväzku angličtinu. Ale vopred ďakujem veľmi pekne za odpovede.

Stránky