7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Libusa_1
kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Dobry den p. Pavlikova,
chcem sa spytat ako je to so statnou skuskou z anglického jayzka. Vykonala som statnu skusku teraz v juni 2015. Mam prax 3 roky, avsak anglictinu som ucila iba 1 skolsky rok. Tento sk. rok mam ucit anglictinu 12 hodin. Mam pravo na nejake kredity za vykonanie statnej skusky? Riaditel mi spominal, ze doslo k zmene a asi nedostanem nic. Je to pravda? Uz neplati 60 kreditov za stat. skusku? Musim splnat este nejake ine kritérium? Za odpoved vopred dakujem.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyučovanie anglického jazyka

Podľa § 47 ods. 4 zákona č. 317/2009 Z. z. riaditeľ školy prizná pedagogickému zamestnancovi s trojročnou pedagogickou praxou 60 kreditov za vykonanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole. Novelou č. 188/2015 Z. z. nedošlo v tomto odseku k žiadnej zmene. 60 kreditov Vám patrí bez ohľadu na to, či cudzí jazyk učíte alebo nie.

johanes
Je potrebné absolvovať rozširujúce štúdium AJ?

Dobrý deň. Chcela by som radu, či je potrebné absolvovať rozširujúce štúdium AJ. Som učiteľkou na ZŠ, vyučujem angličtinu. Odkedy učím, mám v úväzku prevažne AJ. V roku 2007 som absolvovala všeobecnú štátnu skúšku z anglického jazyka v jazykovej škole.Mám ukončené učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov v odbore francúzsky jazyk a literatúra a slovenský jazyk a literatúra na FiFUK BA v roku 2003. Učím na ZŠ od septembra 2007. Uprednostňujem vyučovať cudzie jazyky a keďže s francúzskym jazykom ako druhým CJ to je veľmi otázne, chcela by som Vás poprosiť o radu. Ďakujem za odpovede.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na vyyučovanie anglického jazyka

Vzdelaním, ktoré ste absolvovali spĺňate kvalifikačné predpoklady vyučovanie francúzskeho jazka, anglického jazyka a slovenského jazyka. Na vyučovanie uvedených predmetov nemusíte absolvovať ďalšie vzdelávanie, teda ani rozširujúce štúdium anglického jazyka.

johanes
Ďakujem za odpoveď.

Ďakujem za odpoveď.

dominnika
kvalifikacia pre vyucbu AJ

Dobrý deň, pani Pavlíková,
chcem sa Vás opýtať, či som oprávnená vyučovať Anglický jazyk na 1. stupni Zš, ak mám vyštudované učiteľstvo pre primárne vzdelávanie - 2. stupeň, Mgr. a v rámci 1. stupňa štúdia (bakalárskeho programu Predškolská a elementárna pedagogika) som na Pedagogickej fakulte vykonala/ absolvovala Štátnu skúšku z anglického jazyka?
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

dominnika
Taktiež samozrejme maturitnú

Taktiež samozrejme maturitnú skúšku rok 2007 z anglického jazyka na gymnáziu.