4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
janajanicka
Kvalifikovanosť pre vyučovanie anglického jazyka

Pekný deň,
súrne potrebujeme prijať učiteľku anglického jazyka. Má vyštudovanú VŠ ekonomickú, absolvovala špecializačné kvalifikačné štúdium "Teória a prax vyučovania anglického jazyka" v MPC Bratislava, v roku 2007.
Získala aj certifikát úroveň B2 na University of Cambridge ESOL Examinations v roku 2003.
Je prosím kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka na strednej škole?
Má DPŠ na vyučovanie ekonomických predmetov, ak je podľa Vás kvalifikovaná, musí si ešte dorobiť DPŠ na vyučovanie cudzích jazykov?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Kvalifikovanosť pre vyučovanie anglického jazyka

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pedagogických zamestnancov na vyučovanie jednotlivých predmetov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č.1, 3. diel. VI. časť. Na vyučovanie anglického jazyka DPŠ nepotrebuje, lebo DPŠ z jazyka na ekonomické predmety mu nikto nedá. Potrebuje absolvovať niektoré z uvedených ďalších vzdelávaní.

janajanicka
Kvalifikovanosť učiteľa anglického jazyka

P. Pavlíková, v IV. časti, bod 154 je uvedené vzdelanie, ktoré naša záujemkyňa má. To sa netýka učiteľa strednej školy?
V VI. časti sme jej vzdelanie nenašli..
Zaradíme ju teda ako nekvalifikovanú do 6. platovej triedy? 5 rokov už učila anglický jazyk na strednej škole a tam jej kvalifikáciu uznali.

Maria Pavlikova
Kvalifikovanosť učiteľa anglického jazyka

Dobrý deň,
ak má Vaša učiteľka strednej školy presne to vzdelanie, ktoré je uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 1, 1. diel, IV. časť, 154. bod, tak je kvalifikovaná a môžete ju zaradiť do 7. platovej triedy.