4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
PaedDr. Martin Ramaj
kvalifikovanost ucitela II.stupna na I. stupni ZS

Dobry vecer prajem,
chcem sa opytat, ci mozem ako ucitel biologie a chemie odborne /teda kvalifikovane/ vyucovat prvouku a prirodovedu na I. stupni ZS ?
Myslim, ze to bolo aj niekde vo Vyhlaske c. 437/2009 Z.z.,len neviem ci sa uz nieco nezmenilo v sucasnosti /novelizovalo?/ a neviem sa v tom zorientovat.

Dakujem krasne za objasnenie, s pozdravom
Martin Ramaj, uc.ZS,aprobacia BIO-CHE

Maria Pavlikova
Kvalifikovanost ucitela II.stupna na I. stupni ZS

Predpokladám, že hľadáte vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť III., písm. A bod 9. Vašu kvalifikovanosť na vyučovanie predmetov prvouka a prírodoveda musí posúdiť riaditeľ školy, ktorý porovná alebo posúdi zhodu náplne týchto predmetov s Vašou aprobáciou. Chémia podľa môjho názoru neprichádza do úvahy, treba posúdiť biológiu. Ja nepoznám školský vzdelávací program.

PaedDr. Martin Ramaj
Kvalifikovanost ucitela II.stupna na I. stupni ZS

Dakujem za objasnenie.
Zo zakona /vyhlasky/ mi teda logicky vychadza /je to cierne na bielom/, ze ako ucitel biologie pre tieto predmety na I.stupni ZS kvalifikovany som,alebo by mal moju kvalifikovanost posudzovat este aj riad.skoly,ked je to podlozene zakonom?
S pozdravom
MR

Maria Pavlikova
Kvalifikovanost ucitela II.stupna na I. stupni ZS

Riaditeľ školy je Vašim zamestnávateľom a je zodpovedný za zaradenie všetkých zamestnancov do platových tried. Pri zaraďovaní pedagogických zamestnancov do príslušného kariérového stupňa zohľadňuje dosiahnuté vzdelanie, t. j. plnenie kvalifikačných predpokladov a kvalifikačných požiadaviek a vyučovanie aprobačných predmetov. Z uvedeného vyplýva, že jedine riaditeľ školy je oprávnený posudzovať Vašu kvalifikovanosť.