5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
grigermari
kvalifikovanost a zaradenie do platobnej triedy

Dobry den,
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc pri rieseni mojej situacie.Mam ukoncenu strednu pedagogicku skolu a roku 2009 som ukoncila PdF UK - odbor Specialna pedagogika mentalne postihnutych. Po skonceni VS som posobila v zahranici. Momentalne som na materskej dovolenke a zvazujem moje moznosti v skolstve na SK.Viete mi poradit ci mozem ako plne kvalifikovany pracovnik pracovat v materskej skole , prip. 1 - 4??? ak ano do akej platobnej triede by som mala byt zaradena? A co v pripade Specialnej skoly? ako budem zradena tam, kedze nemam ziadnu prax v skolstve na SK?Vopred, velmi pekne dakujem za odpoved. Marianna

Maria Pavlikova
Kvalifikovanosť a zaradenie do platovej triedy

Kvalifikačné predpoklady na výchovno-vzdelávaciu činnosť sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., v prílohe č. 1 podľa jednotlivých druhov a typov škôl a v prílohe č. 2 aj pre odborných zamestnancov. Vaše zaradenie do platovej triedy nebudem uvádzať, pretože je dôležitý presný typ štúdia, či už na strednej alebo vysokej škole. Vaše zaradenie bude ako začínajúca učiteľka.

grigermari
dakujem

Dakujem za pomoc

grigermari
Dobry den, prepacte ze sa na

Dobry den, prepacte ze sa na Vas opat obraciam ale stale neviem najst odpoved na moju predoslu otazku. Na zaklade Vasej rady som si podrobne prestudovala z 437/2009z.z, no bohuzial odbor, ktory mam ukonceny ja sa tam nespomina konkretne. ( Pedagogika mentalne postihnutych, r. ukoncenia 2009, taktiez mam ukoncenu Strednu pedagogicku skolu). Mozte mi prosim pomoct zistit ci som kvalifikovany ucitel pre materske skoly a 1 - 4 stupen???Viem ze specialne skoly s urcitostou ano ale co tieto 2 odvetvia. Dakujem za radu.

Maria Pavlikova
Kvalifikovanosť

V prípsde, že máte ukončené stredoškolské vzdelanie pre materské školy, ste kvalifikovaná učiteľka materskej školy na úrovni USO. Ak máte ukončené magisterské štúdium - pedagogika mentálne postihnutých ste kvalifikovaná aj pre prvý stupeň základnej školy (príloha č. 1, časť III. bod 15) a pre špeciálne základné školy.