4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Melani
Mgr.

Dobrý deň.
Prosím o informáciu ohľadom priamej výchovnej činnosti vychovávateľa v ŠI, žiaci s viacnásobným postihnutím. Minulý školský rok som pracovala 25 hod. týždenné, Pondelok až piatok. Tento školský rok začínam pondelok, ale len do štvrtka. Od 11.30 do 19.30 /z toho pol hodiny dokumentácia/ Spolu teda 30 hodín a ešte aj s krátením dovolenky. Bolo mi vysvetlené, že je to z prípravy vychovávateľa na doma. Môže takto postupovať zamestnávateľ. V ŠKD je to len 25 hod. týždenne. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Mgr.

Dobrý deň,
rozsah výchovnej činnosti vychovávateľov je daný v nariadení vlády SR č. 201/2019 Z. z. V podstate Vašej otázke nerozumiem. Organizácia práce je v kompetencii zamestnávateľa.

Melani
Priama výchovno-vzdelávacia činnosť vychovávateľa

Dobrý deň.
V podstate som chcela vedieť či može zamestnávateľ navýšiť pracovný úväzok o 5 hod. týždenne. /Z 25 na 30 hod/. Tieto zmeny nastali pretože namiesto 5 pracovných dní vykonávam túto výchovno-vzdelávaciu činnosť 4 dni v týždni. Bola som upozornená ešte aj na krátenie dovolenky. Ďakujem za Vaše usmernenie.

Maria Pavlikova
Priama výchovno-vzdelávacia činnosť vychovávateľa

Dobrý deň,
rozsah výchovnej činnosti vychovávateľov je daný v nariadení vlády SR č. 201/2019 Z. z. Ak Vám zamestnávateľ zvýšil úväzok na 30 hodín týždenne, jedná sa o 5 hodín nadčasu, Vy máte skrátený pracovný týždeň na štyri dni. Krátenie dovolenky neprichádza do úvahy, pretože táto sa kráti iba z dôvodov uvedených § 109 Zákonníka práce. Skúste sa obrátiť na štátnu školskú inšpekciu alebo inšpektorát práce.