7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
1okana
Mgr

Dobry den,
Chcem sa opytst ci je v sulade so zakonom.ucim na prvom stupni prvacikov a som zaroven triedna ucitelka. Mam uvazok na 81,81% a riaditelka mi priplatok triedneho ucitela kratila podla uvazku. Taktiez mi kratila podla uvazku tarifny priplatok ( teda priplatok za prax) podla uvazku. Ved ja musim splnit tie iste veci ako ucitel,ktory ma 100% uvazok. A aky vplyv a preco ma uvazok na tarifny priplatok. Dakujem za odpoved

1okana
Ziaci zo socialne znevyh.prostredia

Dobry den.este sa chcem opytat.ucim na zakladnej skole ako nekvalifikovana,vzhladom k tomu ze mam ukoncenu spec.pedagogiku a ucim prvakov na zs. V mojej triede mam 11 ziakov zo socialne znevyhodneneho prostredia (romov). Mam naro na priplatok za pracu so ziakmi zo soc.znevyhod.prostredia?podotykam,ze mam iba romov.
Ako to navrhnut zamestnavatelivi(v pripade,ze mam narok)
Dakujem

Maria Pavlikova
Žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia

Príplatok za prácu so žiakmi so zdravotným znevýhodnením alebo so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia sa poskytuje podľa § 14d zákona č. 553/2003 Z. z. Sú tu presne stanovené podmienky na jeho priznanie. Poskytuje sa v prípade, že v bežnej triede je 30 % individuálne začlenených žiakov so zdravotným znevýhodnením alebo žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v triede nepôsobí asistent učiteľa. Neposkytuje sa v špeciálnej triede alebo v špeciálnej škole.

1okana
Ziaci zo socialne znevyh.prostredia

Dakujem pani pavlikova.
Este sa chcem opytat,musim o priplatok poziadat sama alebo mi ho ma dat zamestnavatel automaticky.a co v pripade,ze mi ho neda. Myslim priplatok za pracu so ziakmi z szp.
Dakujem

Maria Pavlikova
Mgr.

Odmeňovanie pedagogických zamestnancov sa riadi zákonom č. 553/2003 Z. z. Odpoveď na Váš problém je v § 27 ods. 1 uvedeného zákona. Tarifný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky určené mesačnou sumou sa zamestnancovi poskytujú za prácu vykonávanú v rozsahu ustanoveného pracovného času. Ak sa zamestnávateľ dohodne so zamestnancom na kratšom pracovnom čase, peňažné plnenia mu patria v pomernej výške zodpovedajúcej dĺžke dohodnutého pracovného času okrem príplatku podľa § 13b ods. 1 uvedeného zákona, t. j. okrem príplatku za činnosť triedneho učiteľa, ktorý sa nekráti a patrí Vám v plnej výške.

Maria Pavlikova
Žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia

Keby Vám zamestnávateľ dal príplatok z prácu so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia automaticky, asi by ste nepísali na portál. Pravdepodobne musíte zájsť za riaditeľom a spýtať sa naň.

1okana
SZP

Pani Pavlíková,
ešte sa chcem opýtať či žiak so SZP musí mať potvrdenie resp. musí byť diagnostikovaní CPPaP, že je žiak so SZP, alebo stačí, že pochádza zo soc. znevýh. prostredia. riaditeľka mi nechce tento príspevok priznať, nakoľko žiaci nemajú urobenú diagnostiku.
dakujem veľmi pekne