4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Kia
Nadčas

Chcela by som sa informovať- mám 23 hodinový úväzok+1 hodina nadčas= 24 hodín
10. apríla bol sviatok, 11. apríla som mala dovolenku. Nadčasovú hodinu mám v piatok piatu hodinu. Túto hodinu som odučila. Vraj nemám nárok na preplatenie, lebo 2 dni som nebola v práci, je to skrátený týždeň a vtedy sa nadčasové hodiny nepreplácajú. Je to fakt alebo mýtus??????( :))

Maria Pavlikova
Nadčas

Dobrý deň,
ak ste v piatok odpracovali nadčasovú hodinu, tak máte nárok na jej preplatenie, prípadne na náhradné voľno. Sviatok a dovolenka sa do odpracovaných dní započítava, takže ste odpracovali celý týždeň. Nie je to mýtus, je to neznalosť predpisov.

zs121
Nadčas

Dobrý deň,
našla som tu veľa informácií ohľadom nadčasov, chcem sa len uistiť, či mám nárok na nadčas. V rozvrhu mám stanovenú nadčasovú hodinu v piatok. Celý týždeň sme mali rôzne triedne aktivity, ale v piatok sa vyučovalo už podľa rozvrhu. Zamestnávateľ mi nadčasovú hodinu odmietol preplatiť kvôli tomu, že sa celý týždeň nevyučovalo podľa rozvrhu a v pondelok nás zamestnávateľ pustil z práce skôr. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Nadčas

Dobrý deň,
ak ste v piatok odpracovali nadčasovú hodinu, tak máte nárok na jej preplatenie, prípadne na náhradné voľno. Ak mal zamestnávateľ štyri dni prekážky v práci, na základe ktorých sa nevyučovalo podľa rozvrhu, ale Vy ste v práci boli a boli by ste učili podľa rozvrhu, tak tieto dni sa považujú za odpracované. Ak Vás zamestnávateľ pustil v pondelok z práce skôr, tak takúto úľavu mali aj tí, ktorí v piatok nemali nadčasovú prácu.