5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Anonymous
náhrada prvej kvalifikačnej skúšky a platové zaradenie

Dobrý deň,

ukončila som vysokoškolské štúdium druhého stupňa neučiteľského smeru - nemecký jazyk a mám rigoróznu skúšku z tohoto odboru a päťročnú súvislú pedagogickú prax ako odborná asistentka na vysokej škole - všetko pred októbrom 2009.
Momentálne učím od 1.9.2008 na strednej škole, popri ktorej som začala DPŠ od 1.septembra 2009. DPŠ ukončím v januári budúceho roka. Moja otázka je, či potom budem spĺňať predpoklady na prvú kvalifikačnú skúšku a vyššie platové zaradenie, alebo sa nič nezmení.

Za odpoveď vopred ďakujem.

raabe
odpoveď

Absolvovanie doplňujúceho pedagogického štúdia (DPŠ) sa považovalo po piatich rokoch pedagogickej praxe za náhradu I. kvalifikačnej skúšky pri vysokoškolskom štúdiu druhého stupňa v neučiteľskom študijnom odbore podľa Vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov

Vyhláška bola zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov zrušená dňom 1. novembra 2009.

Ak DPŠ ukončíte až v roku 2011, nemožno ho už považovať za náhradu I. kvalifikačnej skúšky a teda ani za prvú atestáciu.

Odpovedala: Eva Holíková, vedúca Osobného úradu, Krajský školský úrad v Bratislave

Anonymous
Dakujem za odpoved. Takze

Dakujem za odpoved. Takze rigorozna skuska a pat rokov pedagogickej praxe pred 2009 a pred DPS sa vobec nepocita?

Lenny
Dobrý deň, ako zamestnávateľ

Dobrý deň, ako zamestnávateľ mam podobný problém, takže prosím o radu.
Prijímame na post učiteľa s titulom RNDr. - odbor organická a environmentálna chémia, s absolvovaným DPŠ. U nás bude vyučovať viac ako 50% úväzok fyziky, zvyšok chémie. Keďže v minulosti RNDr. a DPŚ sa rovnali 1. kvalif. skúške (dnes 1. atestácia), ako máme takéhoto pedagóga zaradiť - do 11.plat. triedy ako po 1. atestácii, alebo do 9.plat. triedy ako nekvalifikovaný (vzhľadom na nadpolov. úväzok nekval.predmetu)? Nie je to veľký pokles? Nedalo by sa nejako zaradiť aspoň do 10.?
Vďaka za odpovede.

nikol
DPŠ ako náhrada 1. kvalifikačnej skúšky

Dobrý deň, mám ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa nepedagogického smeru, od 1.9.2003 som zamestnaná ako učiteľka, DPŠ som ukončila 2.2.2006. Chcem sa spýtať, či je možné, aby mi uznali DPŠ ako náhradu 1. kvalifikačnej skúšky a zaradenie do 11. platovej triedy. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, pred nástupom na materskú dovolenku mi vyššie uvedené zamestnávateľ neuznal, aj napriek tomu, že som k 1. novembru 2009 spĺňala podmienku 5-ročnej súvislej praxe, aj podmienku ukončeného DPŠ. Za odpoveď vopred ďakujem.