3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
feketka
Naozaj si nemôžem urobiť 1.atestáciu? Alebo ako postúpiť o triedu vyššie?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať čo môžem urobiť pre to, aby som si prilepšila a postúpila o platovú triedu? Možno to znie hlúpo, ale riešim to už nejaký čas a chcela by som vedieť, či info, ktoré som dostala sú pravdivé alebo nie.

Vyštudovala som špeciálnu pedagogiku-Bc.titul mám z ped. mentálne postihnutých+ poradenstvo- ped. telesne postihnutých a ped. zrakovo postihnutých. Mgr. titul- ped. mentálne postihnutých + poradenstvo- poruchy učenia a poruchy správania. Pracujem v škole pre žiakov s telesným postihnutím a som nekvalifikovaná, tým pádom aj v nižšej platovej triede ako keď som robila v špec.škole pre žiakov s mentálnym postihnutím. Už štvrtý rok sa snažím podať si prihlášku na kvalifikačné štúdium pre pedagogiku TP, ale žiaľ stále sa neotvára kvôli malému počtu záujemcov. Preto som minulý rok rozmýšľala, že si urobím 1.atestačku, pozbierala som 60 kreditov, ale keď som si chcela podať prihlášku bolo mi povedané, že sa mi ju neoplatí urobiť, lebo som nekvalifikovaný zamestnanec a robím v obore, ktorý som nevyštudovala, tak mi je atestačka v podstate na nič. Pochopila som z toho, že ak si chcem urobiť atestáciu,tak musím zmeniť robotu (aspoň dovtedy pokiaľ si neurobím kvalifikačné štúdium). Chcela som si urobiť aspoň rigoróznu prácu, ale zistila som, že ani s ňou sa nikam nepohnem, získam iba 60 kreditov, ktoré sú mi teraz nanič, lebo už 60 mám.
Preto by ma zaujímalo či existuje nejaký spôsob ako by som si mohla urobiť atestáciu alebo sa posunúť o triedu vyššie?
Ďakujem pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Naozaj si nemôžem urobiť 1.atestáciu

V podstate všetky informácie, ktoré uvádzate sú pravdivé. Ak ste nekvalifikovaná, žiadnym iným spôsobom Vám nezvýšia platovú triedu, iba na základe získania požadovaného vzdelania. Ak hodláte vykonať rigoróznu skúšku, v podstate je to zbytočné, pretože za ňu už nezískate 60 kreditov. Na atestáciu Vás nepríjmu, ak ste nekvalifikovaná.

feketka
Naozaj si nemôžem urobiť atestáciu

Ďakujem pekne za odpoveď aj keď ma veľmi nepotešila.